Ziņu seifs

Kivlenieks pie NHL sliekšņa
Pērn maija beigās NHL klubs Kolumbusas Blue Jackets paziņoja, ka paraksta līgumu ar jauno latviešu vārtsargu Matīsu Kivleneku. Un septembra vidū 21 gadu vecais puisis jau sargāja vārtus pārbaudes spēlēs pret pēdējo gadu NHL čempionvienībām Blackhawks un Penguins. Sezonu Matīss aizvada Blue Jackets fārmklubā Klīvlendas Monsters, taču šodien nu jau ceturto reizi šosezon izsaukts uz NHL. Šādi turpinot, debija nav aiz kalniem!
 
Neērtais Ķipurs. Olimpiskajam čempionam – 60!
Jāni Ķipuru visprecīzāk raksturo divi vārdi – olimpiskais čempions. Cilvēks ar stāju, pārliecību par savām spējām, neslēptu godkāri. Nelokāms un principiāls. Daži teic – pārlieku. 20 garus gadus kā treneris strādājis bobsleja lielvalstīs, sagatavojis 12 olimpiskos medaļniekus, bet nekad nav strādājis ar Latvijas izlasi. Daudz konfliktējis, bet savai sirdsapziņai nekad nav palicis parādā. Šodien viņam paliek 60. Ar Jāni sarunājāmies pirms trim gadiem.
 
Porziņģa vājības: ātras mašīnas un skaistas meitenes
Pasaules bulvārprese šodien kāri steidz atrādīt kādā Ņujorkas naktsklubā iegūtās fotogrāfijas, kurās iemūžināts basketbolists Kristaps Porziņģis atpūtā kopā ar kādu jaunu dāmu. To, kādas patiesībā ir 22 gadus vecā puiša vājības un intereses ārpus sporta, pirms jaunās sezonas sākuma izskaidroja viņa vecākais brālis Jānis Porziņģis.
 
Harolds Šnepsts par savu karjeru NHL
Šomēnes, 24. oktobrī, 63. reizi dzimšanas dienu svinēs latviešu izcelsmes Kanādas hokejists Harolds Šnepsts, kurš no 1972. līdz pat 1991. gadam bija NHL spēlētājs, visvairāk sezonas aizvadot Vankūveras “Canucks” komandā, kuras sistēmā tagad strādā par skautu. Pirms trim gadiem tikāmies ar Haroldu un atskatījāmies uz viņa raibo karjeru.
 
Kā Jānis Kalniņš no tribīnēm vārtos gāja
Kopš Rīgas Dinamo vārtos vieta uzticēta Jānim Kalniņam, komanda izrādījusies spējīga izcīnīt kādu punktu, un aizvadītajā nedēļas nogalē – pat uzvaru. Lai pārtrauktu Dinamo 14 zaudējumu sēriju, Kalniņš sestdien atvairīja 50 metienus. Bet savu līdz šim kuriozāko uzvaru karjerā Jānis izcīnīja pirms pusotra gada, kad Latvijas izlases vārtos stājās pa tiešo no... tribīnēm.
 
Hosa par mācīšanos no Jāgra
Jaromīrs Jāgrs beidzot atradis komandu, kas vēl vēlas viņa pakalpojumus. Diemžēl tas nav Rīgas “Dinamo”, bet gan "Calgary Flames". Atminējāmies, ka vēl pirms trim gadiem “Dinamo” spēlēja tagadējais Slovākijas Ekstralīgas kluba Trenčīnas “Dukla” uzbrucējs Marcels Hosa, kurš tolaik intervijā “Sporta Avīzei” atzina – visvairāk viņš mācījies tieši no Jāgra.
 
Ozoliņš: "Neesmu ideāls. Ne tuvu."
Sanda Ozoliņa laiks pie Rīgas Dinamo stūres ir noslēdzies. Ne tā, kā to bija iecerējis viņš pats, un ne tā, kā gaidīja atlikušie komandas līdzjutēji. Zinot Sanda augstos standartus un kritisko attieksmi pašam pret sevi – viņam priekšā grūts periods. To, ka pats vērtē sevi zemāk, nekā sajūsminātā publika, torbīd vēl hokejists Ozoliņš intervijā Sporta Avīzei atzina vēl 2014. gadā.
 
Sorokins par Kazahstānu
“Sporta Avīzes” trešajā numurā palūkojāmies uz pašmāju hokejistiem, kuri spēlējuši lielajā Kazahstānā. Viņu vidū ir arī Oļegs Sorokins.
 
Karjeras virsotne – Latvijas izlase
Jānim Blūmam šis ir septītais Eiropas čempionāts. Tas ir Latvijas izlases rekords, un tāds droši vien paliks veselu mūžību. Taču 35 gadus vecais aizsargs šobrīd Stambulā nav vienkārši veterāns, kam izrādīts pēdējais gods – viņa trīspunktnieki joprojām spēj nogalināt jebkuru aizsardzību! Komandas kapteinim nepieciešamās īpašības iemantojis jau bērnībā, no ģimenes. Pie Jāņa Saldū paviesojāmies pirms gada...
 
Pulksteņmeistars Timma
Kad šā gada martā aicinājām uz lielo sarunu Jāni Timmu, paredzējām, ka šoruden viņš būs ļoti svarīgs zobrats Latvijas valstsvienības mehānismā, un līdz šim Stambulā krāslavietis to apliecinājis ar uzviju. Atceroties savu spēlētāja gaitu pirmsākumus, Jānis atzīstas – bijis gatavs uz visu, lai pats nakts melnumā oranžo bumbu nenāktos nomainīt pret segu un spilvenu...