Priekšniece

Inga Paparde 8.janvāris 2019
 

4.lapa no 4 lapām

Ērkšķus aplauž cerības

Daiga nevarētu strādāt, ja nebūtu cerību īstenot idejas un piepildīt cerības. Nākotnē viņa redz bērnus ar invaliditāti trenējamies arī sporta skolās, bet vispārizglītojošās skolās - atbilstošas programmas, lai bērniem ar invaliditāti ļautu sportot, nevis atbrīvotu no sporta stundām. Pašlaik gan nav nekādu noteikumu. Treneriem, pēc Daigas pieredzes un novērojumiem, nemaz nebūtu tik lielu iebildumu, treneri lieliski māk strādāt ar visiem bērniem. “Jābūt lielākai pieejamībai sporta pasākumiem, jo mēs nevaram aizvest bērnu un teikt ņemiet, un pat ja bērna vecāki atrod sporta veidu un federāciju, lai bērnam nodrošinātu treniņus, kur viņi var ņemt naudu. Pašlaik tikai Paralimpiskajā komitejā. Ko mums darīt? Finansēt pasaules čempionātus un sacensības profesionāļiem vai novirzīt naudu jauno, iespējams, nākamo zvaigžņu attīstībai? Tas ir ļoti sarežģīts jautājums un tādai izšķiršanās dilemmai nevajadzētu pastāvēt, ja mums būtu valstiska attieksme pret to. Ne tikai bērniem nav pieejams sports, arī cilvēkiem lauku reģionos, kur iespēja sportot atduras pret nepieejamu vidi un transportu. Ar paralimpiskā sporta dienu Rīgā vairs nepietiek. Ir ļoti daudz interesentu, un daudzi no viņiem ceļas četros no rīta, lai nokļūtu uz šīs dienas sporta sacensībām,” saka Daiga. Vides pieejamības jautājumu sportistiem nākotnē atrisinās Paralimpiskā sporta centra būvniecība, kas varēju sākties jau nākamgad.

Vadot Latvijas Paralimpisko komiteju, es nevaru neuzdot jautājumu, kāds sporta veids Daigai pašai visvairāk ir pie sirds? Vai ratiņbasketbols? “Nē, es to īsti nevaru paspēlēt, lai gan driblēt māku. Mana sirdslieta ir peldēšana, es savulaik biju PRSR junioru kandidātu sastāvā, tagad peldu savam priekam. Dusmojos pati uz sevi, esmu iegrimusi darbos un tad lielākā vēlme ir izgulēties, nevis sportot. No malas jau daudziem šķiet: o, prezidente, priekšniece. Bet priekšniekam jāzina viss, jāmāk uzrakstīt vēstule, jāmāk visu sarunāt, jāzina, kur atrodas slota. Lai viss darba vietā būtu kārtībā”.

Daiga Dadzīte

/

Rūta Kalmuka

Raksts "Priekšniece" ir sagatavots ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par "Priekšniece" saturu atbild "Sporta Avīze".