Paraugpensionārs Jāgrs

Sporta Avīze 30.janvāris 2018
 
Jaromirs Jāgrs / Scanpix
Brīdī, kad šo sauli ieraudzīja patlaban vienīgais mūsu NHL spēlētājs Zemgus Girgensons, viņš jau bija divkārtējs Stenlija kausa ieguvējs. Un šobrīd aizvada savu 30. sezonu profesionālajā hokejā. Lai gan NHL durvis Jaromīram Jāgram tagad ir aizvērušās un savu 46. dzimšanas dienu viņš pēc pāris nedēļām sagaidīs Čehijā, tas joprojām notiks hokeja laukumā. Par leģendāro čehu rakstījām pirms gada.

Ātrie panākumi arī bija viens no faktoriem, kas rietumu pasaulē nokļuvušajam jaunietim arvien vairāk sagrozīja galvu, un vēlāk daudzi hokeja eksperti atzina - pietrūka vien nedaudz, lai potenciāli leģendārā karjera aprautos krietni ātrāk. Sadzīvot ar uzvaru un slavas dotajiem pārbaudījumiem bija atsevišķa dzīves skola, kas Jāgram bija jāapgūst, turklāt īpaši ātrā režīmā. Tomēr - jo vecāks Jāgrs kļuva, jo svarīgāks viņa dzīvē palika tikai viens, un tas bija hokejs. “Katram hokejistam ir viena vai vairākas nodarbes, kas palīdz atslēgt prātu no darba un ar to saistītiem notikumiem. Viens lasa grāmatas, cits skatās filmas vai dodas izklaidēties uz klubiem. Taču Jāgrs ir citāds. Viņam galvenais ir būt uz ledus, un šis cilvēks mīl hokeju vairāk, nekā jebkurš cits,” uzsvēris uzbrucējs Džodijs Šellijs.

Par vienu no galvenajiem stūrakmeņiem Jāgra ilgdzīvošanai profesionālajā hokejā min hiperaugsto darba ētiku, kuru viņš demonstrē ikdienā. Protams, arī īpašs uzturs un rūpes par savu organismu kā dārgu mehānismu. “Regulāri izpildīt 1000 pietupienus kopš bērnu dienām? Nekad nebiju redzējis citu hokejistu darām kaut ko līdzīgu,” reiz atzina Floridas Panthers vārtsargs Roberto Luongo... Jāgra darba stils gadu gaitā pārsteidzis daudzus. Viņš joprojām treniņos izmanto smagāku nūju, lai trenētu rokas, tāpat arī uzliek svaru vesti uz slidošanas vingrinājumiem, turklāt vienmēr ledu atstāj kā pēdējais. Kamēr komandas biedri treniņiem dienā veltīja divas stundas, 45 gadus vecais Jāgrs - piecas...

Savu pēdējo sezonu profesionālajā karjerā Jāgrs jau pirms vairākiem gadiem apsolījis dzimtās pilsētās Kladno klubam, kurš pašam arī pieder. “Spēlēšu līdz vismaz 50 gadiem. Kad nederēšu vairs Čehijas B līgai, tad pāriešu uz C līgu, bet pēc tam izveidošu pats savu līgu, kur varēšu turpināt spēlēt,” savu nākotni ieskicējis pats Jāgrs. “Kamēr vien būs arēna, kurā varu spēlēt, tikmēr smaidīšu un būšu priecīgs.”