Ziņu seifs

Meistars
Viņš pielicis roku pie visiem Latvijas bobsleja panākumiem. Sākot ar Zinta Ekmaņa olimpisko bronzu Sarajevā, beidzot ar Oskara Melbārža ekipāžas sudrabu Sočos tieši trīsdesmit gadus vēlāk, 2014. gadā savu stāstu par bobsleja kamanu konstruktoru Arvīdu Miezi iesāka "Sporta Avīze". Laika gaitā mainījušās politiskās iekārtas, nākuši un gājuši funkcionāri, treneri, piloti, bet viņš – palicis savā vietā. Pie bobiem. Šodien Meistaru guldām zemes klēpī...
 
Priekšniece
Vadīt un organizēt Daigai Dadzītei padodas vislabāk, taču tas notiek sirsnīgi, jo Daiga saka arī labus vārdus par labi padarītu darbu. Viņa dzīvo līdzi mūsu paralimpiskajiem sportistiem, neguļ naktis pirms pasaules čempionātiem un paralimpiskajām spēlēm, lai sportisti nokļūtu uz sacensībām. Viņa netaupa skarbus vārdus, ja kāds lēmums ir nevietā vai vienkārši vispār nav pieņemt, aizbildinoties ar formāliem iemesliem. Vēl pirms Latvijas Paralimpiskās komitejas vadības grožu pārņemšanas Daiga iestājās par cilvēku ar invaliditāti tiesībām, vadījusi divas biedrības. Un jā, viņa var aizsvilties dusmās, ja redz netaisnību pret saviem sportistiem. Bet Daigu raksturo arī jūtīgums. Tāds, kas labi paslēpts aiz priekšnieces tēla.
 
Šķēle: "Man nav pie dirsas. Nekad nav bijis."
Uzreiz atvainošanās tiem, kuru jūtas aizskar augstāk izmantotā leksika, taču sarunai ar Armandu glīts un saķemmēts visraksts neiederētos. Mežonīgi talantīgs laukumā un vētraini nevaldāms ārpus tā, viņš pēdējo 15 gadu laikā bijis viens no apspriestākajiem latviešu basketbolistiem, un daudziem joprojām simboliski asociējas tieši ar 2009. gada vasaras skandalozo TV reklāmu, kurā Latvijas izlases aizsargs iznirst no tumsas un skarbi paziņo, tieši pie kuras vietas viņam ir tas, ko cilvēki par viņu runā. Jo viņš pats zina, kas ir un ko var. Tagad Armands uz dzīvi skatās citādi. "Nē, es neko nenožēloju. Bet dažas lietas pamainīt gribētu, ja būtu tāda iespēja." Pirms pāris dienām Armands pavēstīja, ka pieņēmis lēmumu kārt kedas uz nagliņas, tāpēc atvadu sveiciens arī no "Sporta Avīzes" – mūsu pirms trijiem gadiem tapusī Lielā saruna ar basketbolistu. Pilnā apjomā un bez cenzūras.
 
Štrombergs aiziet. Sapnis paliek nepiepildīts...
Šodien par savas spožās karjeras beigām paziņojis viens no visu laiku titulētākajiem Latvijas sportistiem, divkārtējais olimpiskais čempions Māris Štrombergs. Pirms diviem gadiem, pēc atgriešanās no Rio spēlēm, Māris intervijā “Sporta Avīzei” atzina, ka viņam sportā ir vēl kāds mērķis. Drīzāk gan – sapnis. Jo pat Pekinas un Londonas spēļu zelts nebija spējis apvienot Latvijas BMX sabiedrību kopīgam darbam. Diemžēl sapnis paliks nepiepildīts – kā jau Māris to paredzēja... Veiksmi turpmākajās gaitās, čempion.
 
Briedis un Usiks – divas cīņas vienā datumā un divos dažādos līmeņos
Mairis Briedisnaktī uz svētdienu aizvadīs Supersērijas otrās sezonas ceturtdaļfināla cīņu, Čikāgā sacenšoties ar Vācijas armēni Noelu Gevoru.
 
Dzejnieks ar dzelzs dūri un četrām jostām
Viņš ir liels savas zemes Ukrainas patriots un spēkus smeļas Dievā. Trīs bērnu tēvs ar augstskolas izglītību. Nereti pārsteidz cilvēkus ar savu matu sakārtojumu un raksta dzeju. Un dzimšanas dienu svin vienā datumā ar boksa leģendu Muhamedu Ali – to pašu, kura vārdā nosaukts kauss, ko viņš vakar pacēla virs savas galvas kā Pasaules Boksa supersērijas čempions. Viņa vārds ir Oleksandrs Usiks. Ar vareno ukraini aprunājāmies pirms viņa cīņas pret Mairi Briedi gadu mijā.
 
Šķēle. Laukā no brāļa ēnas
Vakar Rīgā tika pielikts punkts pašmaju basketbola sezonai – desmito reizi par Latvijas čempionu tika kronēts Ventspils klubs, bet finālsērijas vērtīgākā spēlētāja balvu saņēma aizsargs Aigars Šķēle. Pirms pusotra gada ar Aigaru apsēdāmies uz garāku sarunu, un tās ievadvārdi toreiz bija šādi: “Būt Armanda Šķēles jaunākajam brālim basketbolā nav viegli. Apmēram tikpat grūti, cik droši vien būtu Raimonda Paula jaunākajam brālim pie klavierēm. Jo vienmēr salīdzina. Un nav viegli tikt salīdzinātam ar virtuozu. Aigars Šķēle no brāļa ēnas nevairās, taču arī neieciklējas uz to. Lēni, taču neatlaidīgi aug viens no interesantākajiem spēlētājiem pašmāju basketbolā.” Lūk, ko par attiecībām ar slaveno brāli tolaik stāstīja nākamais Latvijas čempions un MVP.
 
Artis Ābols par tiem, kas atsaka izlasei
Viens no Latvijas labākajiem hokeja treneriem Artis Ābols arī šopavasar ir Boba Hārtlija asistents darbā ar hokeja valstsvienību. Janvāra numura Lielajā sarunā ar Arti pārrunājām arī tēmu, kas raisa ļoti pretrunīgus viedokļus – spēlētāju nevēlēšanos katru pavasari pavadīt izlases rīcībā un robiem, kas līdz ar to uzreiz veidojas sastāva komplektācijā.
 
Pauls Jonass gatavs rakstīt vēsturi
Pieckārtējā pasaules čempiona Kristera Serģa sportisko sasniegumu gradācija jau sen nevienam nav noslēpums. Proti, sportā ir tikai viena vieta, kuru izcīna, bet visās pārējās – tikai paliek. Šajā nedēļas nogalē šo lietu kārtību mēģinās attaisnot šobrīd patlaban pasaules labākais latvietis pie motocikla stūres – Pauls Jonass. Viņu abu mērķis ir viens: vēsturiska pirmā uzvara Latvijas Grand Prix posmā. Saulīte šajās dienās staigā pa zemes virsu un pasaules čempions no Kalvenes cer – latviešu atbalsts Ķegumā viņu nepievils un pacels spārnos. Plašāk par Paula mērķiem rakstījām pirms sezonas.
 
Teddy Blueger pozitīvais piemērs
Latvijas hokeja izlases uzbrukuma jauda šopavasar regulāri sagādājusi pamatīgas raizes, tāpēc ziņa, ka komandai palīgā no Amerikas steidzas rezultatīvu sezonu Amerikā aizvadījušais Teodors Bļugers, nāk tieši laikā. Jau rīt būs klāt! Pirms diviem gadiem intervijā Sporta Avīzei spēlētājs pastāstīja, kādām izmaiņām gājis cauri, lai hokeja laukumā kļūtu labāks un komandai noderīgāks.