Ziņu seifs

Briedis un Usiks – divas cīņas vienā datumā un divos dažādos līmeņos
Mairis Briedisnaktī uz svētdienu aizvadīs Supersērijas otrās sezonas ceturtdaļfināla cīņu, Čikāgā sacenšoties ar Vācijas armēni Noelu Gevoru.
 
Dzejnieks ar dzelzs dūri un četrām jostām
Viņš ir liels savas zemes Ukrainas patriots un spēkus smeļas Dievā. Trīs bērnu tēvs ar augstskolas izglītību. Nereti pārsteidz cilvēkus ar savu matu sakārtojumu un raksta dzeju. Un dzimšanas dienu svin vienā datumā ar boksa leģendu Muhamedu Ali – to pašu, kura vārdā nosaukts kauss, ko viņš vakar pacēla virs savas galvas kā Pasaules Boksa supersērijas čempions. Viņa vārds ir Oleksandrs Usiks. Ar vareno ukraini aprunājāmies pirms viņa cīņas pret Mairi Briedi gadu mijā.
 
Šķēle. Laukā no brāļa ēnas
Vakar Rīgā tika pielikts punkts pašmaju basketbola sezonai – desmito reizi par Latvijas čempionu tika kronēts Ventspils klubs, bet finālsērijas vērtīgākā spēlētāja balvu saņēma aizsargs Aigars Šķēle. Pirms pusotra gada ar Aigaru apsēdāmies uz garāku sarunu, un tās ievadvārdi toreiz bija šādi: “Būt Armanda Šķēles jaunākajam brālim basketbolā nav viegli. Apmēram tikpat grūti, cik droši vien būtu Raimonda Paula jaunākajam brālim pie klavierēm. Jo vienmēr salīdzina. Un nav viegli tikt salīdzinātam ar virtuozu. Aigars Šķēle no brāļa ēnas nevairās, taču arī neieciklējas uz to. Lēni, taču neatlaidīgi aug viens no interesantākajiem spēlētājiem pašmāju basketbolā.” Lūk, ko par attiecībām ar slaveno brāli tolaik stāstīja nākamais Latvijas čempions un MVP.
 
Artis Ābols par tiem, kas atsaka izlasei
Viens no Latvijas labākajiem hokeja treneriem Artis Ābols arī šopavasar ir Boba Hārtlija asistents darbā ar hokeja valstsvienību. Janvāra numura Lielajā sarunā ar Arti pārrunājām arī tēmu, kas raisa ļoti pretrunīgus viedokļus – spēlētāju nevēlēšanos katru pavasari pavadīt izlases rīcībā un robiem, kas līdz ar to uzreiz veidojas sastāva komplektācijā.
 
Pauls Jonass gatavs rakstīt vēsturi
Pieckārtējā pasaules čempiona Kristera Serģa sportisko sasniegumu gradācija jau sen nevienam nav noslēpums. Proti, sportā ir tikai viena vieta, kuru izcīna, bet visās pārējās – tikai paliek. Šajā nedēļas nogalē šo lietu kārtību mēģinās attaisnot šobrīd patlaban pasaules labākais latvietis pie motocikla stūres – Pauls Jonass. Viņu abu mērķis ir viens: vēsturiska pirmā uzvara Latvijas Grand Prix posmā. Saulīte šajās dienās staigā pa zemes virsu un pasaules čempions no Kalvenes cer – latviešu atbalsts Ķegumā viņu nepievils un pacels spārnos. Plašāk par Paula mērķiem rakstījām pirms sezonas.
 
Teddy Blueger pozitīvais piemērs
Latvijas hokeja izlases uzbrukuma jauda šopavasar regulāri sagādājusi pamatīgas raizes, tāpēc ziņa, ka komandai palīgā no Amerikas steidzas rezultatīvu sezonu Amerikā aizvadījušais Teodors Bļugers, nāk tieši laikā. Jau rīt būs klāt! Pirms diviem gadiem intervijā Sporta Avīzei spēlētājs pastāstīja, kādām izmaiņām gājis cauri, lai hokeja laukumā kļūtu labāks un komandai noderīgāks.
 
Balcers pret Norvēģiju: svešais starp savējiem
Rūdols Balcers šobrīd ir viens no intriģējošākajiem jaunajiem spēlētājiem Latvijas hokejā un šodien piedzīvo savu debiju pieaugušo valstsvienībā. Zīmīgi, ka tas notiek mačā pret Norvēģiju – valsti, ar kuru spēlētājs saistīts tik cieši, ka nu jau ilgus gadus uzskata par savām mājām. Rūdolfa portretu ieskicējām žurnāla marta numurā.
 
Bukarts spēlē uz ledus un biržā
Latvijas hokeja izlase šodien dodas savā pirmajā cīņā 2018. gada pasaules čempionātā, un pirmoreiz šadā līmenī kapteiņa godā komandu uz ledus vedīs Roberts Bukarts. Pirms diviem gadiem plašākā sarunā ar Robertu uzzinājām ne tikai viņa uzskatus par hokeju un stāstus par sportā piedzīvoto, bet arī viņa aizraušanos ar ekonomiku un pirmajiem soļiem biržā.
 
No Aļaskas līdz Meksikai. Par brīvu Latviju
Viņš ir mēnesi vienatnē kanoe laiviņā ceļojis pa Ziemeļu ledus okeānu. Rāpies kanjonos un laidies lejup pa krāčainām kalnu upēm. Reiz Aļaskā nejauši pārslēpojis pāri bizonam. Lauzis mugurkaulu, bet pēc diviem mēnešiem jau slēpojis Gaiziņā. Ar kaulaino flirtējis neskaitāmas reizes – sastopoties ar dabas apstākļiem vai dzīvām radībām, kurus parasti ļaudis dod priekšroku aplūkot tikai National Geographic kanālā, sēžot dīvānā pie siltas tējas krūzes... Stāsts par to, kā Raimonds Dombrovskis 1988. gadā uz rollerslēpēm 90 dienās pievārēja gandrīz 7000 kilometrus pāri visai Ziemeļamerikai no Aļaskas līdz Meksikai, nav ekstrēmākais viņa trauksmainajā biogrāfijā, tomēr dziļi simbolisks.
 
Baltiņš: "Pie mājas stāv džips, bet viņš lamā visu pasauli..."
"Sēdēt Rīgā kantorī, rakstīt pekstiņus, runāt muļķības televizorā, iet uz pieņemšanām un dižoties ar kaut ko? Vai tad tā ir dzīve? Tas nav nekas! Lūk, te ir īstā dzīve," secinājis atjaunotās Latvijas Olimpiskās komitejas pirmais prezidents Vilnis Baltiņš. Pie Viļņa Ugālē ciemojāmies īsi pirms Rio olimpiskajām spēlēm aizpērn, un, lūk, kā toreiz sākās mūsu pamatīgā saruna...