Nastjas kroņa metiens

Sporta Avīze 30.marts 2017
 
Latvijas brīvās cīņas meistare, 24 gadus vecā Anastasija Grigorjeva trijām Eiropas čempionāta zelta medaļām un vienam sudrabam šoruden pievienojusi savu pirmo godalgu pasaules čempionātā – bronza! Konkurencē par bronzu jau pirmajā cīņā īsi pirms tās beigām mūsu sportiste bija nonākusi neapskaužamā situācijā – iedzinējos ar 3:7. Taču tad – viens metiens un pretiniece uz lāpstiņām! Izrādās, tas ir Grigorjevas kroņa metiens, kas nāk vēl no džudo laikiem – viņas firmas zīme. Ciemojoties Daugavpilī, Nastja un viņas treneris mums atklāja šī paņēmiena noslēpumu.

Teksts Anastasija Grigorjeva

1. Metiens nenotiek uzreiz. Tam ir rūpīgi jāsagatavojas, kas ir pats svarīgākais. Gatavošanās notiek visas sešas cīņas minūtes.

Romāns Kokšarovs, F64

2. Parasti pretiniece stāv zemu, lai nevarētu satvert kāju. Metiens parasti izdodas, kad sāncense ir piekususi un iztaisnojas.

Romāns Kokšarovs, F64

3. Vispirms parādi, ka pretiniecei ķersi kāju, bet tad, esot satvērienā, parauj savā virzienā un ar kāju aizķer pretinieces kāju.

Romāns Kokšarovs, F64

4. Pati ar spēku gāzies lejā un rauj pretinieci līdzi. Viss jādara ātri, lai sāncense nevarētu veikt kādu pretpaņēmienu.

Romāns Kokšarovs, F64

5. Viss jāturpina līdz brīdim, kad pretiniece guļ ar muguru uz paklāja tev līdzās.

Romāns Kokšarovs, F64

6. Pēc metiena pretiniece jānotur. Šis metiens ne reizi vien glābis mūsu situāciju! Konkurentes to zina, bet joprojām izdodas...

Romāns Kokšarovs, F64