Trenera klade

Boba Hārtlija desmit baušļi
Šobrīd Bobs Hārtlijs ar vērā ņemamu pieredzes bagāžu jau stūrē Latvijas valstsvienību pasaules čempionātā, bet februāra vidū ieradās Rīgā jauneklis kā uz pirmo randiņu - nezinādams, ko gaidīt un uz ko cerēt. Pēc pirmās treniņu nedēļas ar latviešiem toreiz pavaicājām kanādietim desmit viņa atziņas par hokeju un latviešiem.
 
Znaroka variants jeb Kā Dārziņš kanādiešiem iemeta
Soču olimpiskās spēles Latvijas hokeja vēsturē ieies ne tikai ar kaujniecisko 1:2 pret Kanādu ceturtdaļfinālā, bet arī ar kombināciju, pēc kuras vārtus guva Lauris Dārziņš. Kanādas hokeja apskatnieki bija šokā: kas tikko notika laukumā? Tiešām latviešiem tas bija iespēlēts variants un viņi ar šādu viltību mums iemeta vārtus!? Tieši tā! Kas tad notika laukumā.
 
Nastjas kroņa metiens
Latvijas brīvās cīņas meistare, 24 gadus vecā Anastasija Grigorjeva trijām Eiropas čempionāta zelta medaļām un vienam sudrabam šoruden pievienojusi savu pirmo godalgu pasaules čempionātā – bronza! Konkurencē par bronzu jau pirmajā cīņā īsi pirms tās beigām mūsu sportiste bija nonākusi neapskaužamā situācijā – iedzinējos ar 3:7. Taču tad – viens metiens un pretiniece uz lāpstiņām! Izrādās, tas ir Grigorjevas kroņa metiens, kas nāk vēl no džudo laikiem – viņas firmas zīme. Ciemojoties Daugavpilī, Nastja un viņas treneris mums atklāja šī paņēmiena noslēpumu.
 
Zaķis uz pedāļiem
Ekstrēmie sporta veidi turpina savu uzvaru gājienu arī Latvijā. BMX divritenis – pateicoties Mārim Štrombergam, tā mums jau ir divkārt olimpiski apzeltīta klasika, bet šoreiz parunāsim par BMX Freestail. Savaldīt un mazliet apmānīt gravitāti pa spēkam jebkuram, tāpēc šoreiz trenera kladē profesionāļa padoms tiem, kas apņēmības pilni pamēģināt. Ar kaut ko ir jāsāk, un veselais saprāts apliecinās – labāk ar vienkāršāko.