Portrets

Meistars
Viņš pielicis roku pie visiem Latvijas bobsleja panākumiem. Sākot ar Zinta Ekmaņa olimpisko bronzu Sarajevā, beidzot ar Oskara Melbārža ekipāžas sudrabu Sočos tieši trīsdesmit gadus vēlāk, 2014. gadā savu stāstu par bobsleja kamanu konstruktoru Arvīdu Miezi iesāka "Sporta Avīze". Laika gaitā mainījušās politiskās iekārtas, nākuši un gājuši funkcionāri, treneri, piloti, bet viņš – palicis savā vietā. Pie bobiem. Šodien Meistaru guldām zemes klēpī...
 
Citādas uzvaras
Dzīve ir ļoti neparedzama, teic Annija. Vienu dienu ej uz skolu, bet jau nākamajā guli reanimācijas nodaļā... Iepriekš viņa nekad nebūtu domājusi, ka iesaistīsies sportā, kur nu vēl tādā paaugstinātas bīstamības sporta veidā kā bobslejs. Taču pagājušā gada 24. novembrī viņa stāvēja uz pjedestāla augstākā pakāpiena Kanādā un klausījās Latvijas himnu. 23 gadus vecā Annija Krūmiņa pirms vairāk nekā pieciem gadiem piedzīvoja likteņa pavērsienu, kas mainīja viņas dzīvi. Mirklis, kas tik daudz atņēma, bet vienlaikus arī daudz deva.
 
Atrast iemeslu rītos izkāpt no gultas
Ikviena cilvēka dzīvē gadās strauji pavērsieni. Apstādina, sapurina. Dažreiz notriec gar zemi. Pirms astoņiem gadiem ekonomisti Natāliju Novikovu liktenis pekšņi apsēdināja ratiņkrēslā. Dažus gadus vēlāk viņa pirmoreiz mūžā atklāja, ko nozīmē sportiskais azarts, bet šobrīd jau ir Baltijas ratiņtenisa čempione, un izveidojusi labdarības fondu, kas palīdz adaptēties dzīvei bērniem ar kustību traucējumiem. Natālija nav atmetusi cerību kādudien atkal staigāt, taču kopš nonākšanas ratiņkrēslā viņa ir sapratusi, cik daudz gan cilvēks spēj paveikt arī bez kāju palīdzības. Taču ir svarīgi atrast sev nodarbošanos.
 
Grēku pilsētas bruņinieku izšķirošā kauja
Lasvegasa jau gadu desmitiem spējusi cilvēkiem sagādāt pasaules centra sajūtu. Ar aizvien pārsteidzošām izklaidēm, nebeidzamu uzdzīvi tuksneša viducī un azartspēlēm, kas spēj sniegt papildus adrenalīna devu pat visprasīgākajam ballētājam. Pilsēta joprojām nebeidz pārsteigt, un šoreiz tas notiek ledus laukumā – durvis uz profesionālo hokeju ļoti iespaidīgi atspērusi NHL debitante Lasvegasas Golden Knights. Par briestošo Vegasas pārsteigumu rakstījām jau decembra numurā, tiesa - tas, ka komanda tiks tik tālu, tobrīd nerādījās pat sapņos... Šonakt zelta bruņinieki uzsāks Stenlija kausa finālsēriju. Kā favorīti!
 
Latvijas hokeja Ābolu raža
Šodienas nozīmīgajā uzvarā pār Vāciju par labāko spēlētāju Latvijas valstsvienības rindās tika atzīts Rodrigo Ābols, kura filigrānā piespēle ļāva atklāt mača rezultātu. Nav šaubu, ka lepnums tobrīd bija arī viņa tēva, komandas trenera Arta Ābola sirdī. Pēdējo gadu laikā esam publicējuši garākas sarunas gan ar Arti, gan Rodžeru, cita starpā abiem pajautājot šo to arī vienam par otru. Šodien šķiet piemērots brīdis pāris nelieliem fragmentiem no viņu stāstītā.
 
Teddy Blueger pozitīvais piemērs
Latvijas hokeja izlases uzbrukuma jauda šopavasar regulāri sagādājusi pamatīgas raizes, tāpēc ziņa, ka komandai palīgā no Amerikas steidzas rezultatīvu sezonu Amerikā aizvadījušais Teodors Bļugers, nāk tieši laikā. Jau rīt būs klāt! Pirms diviem gadiem intervijā Sporta Avīzei spēlētājs pastāstīja, kādām izmaiņām gājis cauri, lai hokeja laukumā kļūtu labāks un komandai noderīgāks.
 
Bukarts spēlē uz ledus un biržā
Latvijas hokeja izlase šodien dodas savā pirmajā cīņā 2018. gada pasaules čempionātā, un pirmoreiz šadā līmenī kapteiņa godā komandu uz ledus vedīs Roberts Bukarts. Pirms diviem gadiem plašākā sarunā ar Robertu uzzinājām ne tikai viņa uzskatus par hokeju un stāstus par sportā piedzīvoto, bet arī viņa aizraušanos ar ekonomiku un pirmajiem soļiem biržā.
 
Karaļa atvadas jeb Kanibāls beidzot paēdis...
Viņš ir leģendārākais atlēts, kādu mūsdienās vēl varam skatīt savām acīm kādā no ziemas sporta veidiem. Vai, precīzāk, tagad jāsaka – varējām. 44 gadus vecais biatlona karalis Ūle Einārs Bjerndālens šodien paziņojis, ka noslēdz savu izcilo karjeru. Materiālu leģendārajam norvēģim veltījām pirms diviem gadiem, kad viņš stāvēja uz līdzīga lēmuma sliekšņa. Toreiz Ūle pārdomāja, bet nu tomēr pielicis punktu.
 
Apspēlēja likteni. Treneris Gulbis
Kad 20 gadu vecumā vienā mirklī sabruka sapnis par basketbolista karjeru, Mārtiņš Gulbis neļāvās ilgstošiem pārdzīvojumiem. Viņš basketbolā atrada sev citu pielietojumu un jau pusgadu vēlāk kļuva par visu laiku jaunāko galveno treneri Latvijas Basketbola līgas vēsturē. Kad no Bolderājas bija jātiek uz Ķeizarmežu, viņš bija gatavs iet kājām. Kad no Rīgas jābrauc uz Jelgavu – gatavs mīties ar riteni. Vislabāk Mārtiņa apņēmību un basketbola fanātismu raksturo tas, ka arī šobrīd nekas nav mainījies. Dodiet tik iespēju trenēt un viņš būs klāt! Par Mārtiņu, kurš šonedēļ vedīs Jūrmalas komandu cīņā Baltijas līgas finālā, rakstījām pagājušajā vasarā.
 
Olimpiešu fabrika - Eiduku ģimene
Tieši vecāku entuziasms un bērnu motivācija, nevis konkrētā sporta veida sistēma ir panākumu atslēga sasniegtajos panākumos. Eiduku ģimene no Vecbebriem lieliski apliecina, ka ar gribasspēku un darbu var sasniegt nospraustos mērķus. Ingus un Anitas ģimene, kurā ir septiņi bērni, divkārt spējusi realizēt olimpisko sapni - nule kā Phjončhanas spēles ļoti labi sevi parādīja Patrīcija Eiduka. Par šo ģimeni plašāk rakstījām 2015. gada ziemā.