Par mums

Iespējams, Tu patlaban esi mazliet apjucis – jo runa ir par žurnālu, kas tiek saukts par avīzi, kuru Tu šajā brīdī atšķir internetā. Taču patiesībā viss ir vienkārši. Sporta Avīze – tā ir ideja. Ideja par sportu un žurnālistiku, par principiem, skatījumu un standartiem. Nu jau vairāk nekā 20 gadu garumā.

Sporta Avīzes aktuālais posms iesākās 2014. gadā, kad – sasniedzot profesionālo pilngadību – tapām par mēneša žurnālu. Mūsu paši pirmie lasītāji, kas iecienītajā kioskā uz stūra jauno, svaigi iespiesto avīzīti pirmoreiz pamanīja un iegādāja toreiz, 1995. gada novembrī, un tie, kas kaut kur kādā stendā pie lielveikala kases vai benzīntankā šo vārdu salikumu uz žurnāla vāka pirmo reizi dzīvē ierauga šodien – tās jau ir divas pavisam atšķirīgas paaudzes. Taču Sporta Avīze allaž pratusi mainīties līdzi laikam. Kad sapratām, ka mūsu lasītājs pelnījis ko vairāk nekā 16 lappuses melnbaltas avīzes – mēs kļuvām biezāki. Tiklīdz poligrāfija sāka piedāvāt plašākas iespējas – kļuvām krāsaini. Kad sajutām, ka savu iespējamo ceļa posmu augšup jau nogājusi avīze – kļuvām par nedēļas žurnālu, bet kad sevi izsmēla tas – atteicāmies no ikdienas sprinta un pārgājām uz distancēm, kur izšķirošs nav spēks un ātrums, bet gan pieredze un briedums. Olimpisko devīzi ātrāk, augstāk, spēcīgāk nomainīja citu apņēmību kombinācija – tuvāk, dziļāk, atklātāk.

Taču drukātās periodikas mūžs vienalga nav ilgs – īpaši jau ar tempiem un paradumiem, ko diktē mūsdienu dzīve. Cilvēki alkst arvien jauna, kaut kā cita, kā nedzirdēta, un šajā žurku skrējienā reizēm nepietiek laika un apdomas vienkārši apsēsties, izlasīt un iedziļināties. Šī interneta vietne mūsu paveiktajam darbam dos dzīvi, kas ilgāka par mēnesi – kad vienu drukāto žurnālu plauktos nomaina un aizmirstībā aizdzen nākamais. Dos iespēju tiem sporta mīļotājiem, kuriem šo gadu laikā kaut kādu iemeslu dēļ nav bijusi iespēja tikt pie visiem mūsu drukātajiem numuriem. Pie mums Tu vari lasīt par sportu. Par sportu, kas nesastāv tikai no metriem, sekundēm, punktiem vai vārtiem. Mums Latvijas sportā ir interesanti cilvēki. Mums ir interesanti stāsti. Un mēs turpinām tos stāstīt. Nesteidzīgi, bet pamatīgi. Tagad arī tīmeklī.