Ģimenes lieta

Jānis Freimanis 6.augusts 2018
 
Dāvis Ūlands, F64

Bijuši mums derību rubrikā danedažādi pretinieki, bet ģimenes strīds gan pirmoreiz. Kontrolēts un labdabīgs, taču tāpēc ne mazāk principiāls - bijušais Sporta Avīzesžurnālists un futbola funkcionārs Askolds Uldriķis pret uzlēcošo Latvijas futbola zvaigzni, Šveices Sion un Latvijas izlases uzbrucēju Robertu Uldriķi. Tēvs pret dēlu! Protams, par futbola tēmu...

Cik vārtus Čehijas augstākās līgas jaunās sezonas pirmajās piecās spēlēs gūs FK Jablonecuzbrucējs Dāvis Ikaunieks?

Askolds Uldriķis: 1

Roberts Uldriķis: 3

OlyBet eksperts: Domājam, ka Dāvis gūs 1-2 vārtus. Lielāku varbūtību piešķiram tieši 2 vārtu gūšanai.

Mazāk par 2 vārtiem - 38% varbūtība, koef. 2.45

Tieši 2 vārti - 40% varbūtība, koef. 2.30

Vairāk par 2 vārtiem - 22% varbūtība, koef. 4.20

Askolds: Pārejot uz jaunu komandu, vienmēr jāņem vērā tas, kā viņš tajā iejutīsies, cik augstu viņu vērtēs vadība un treneri. Domāju, ka ar viņu rēķinās, jo viņš sevi Čehijas līgā jau ir apliecinājis. Pēc manā rīcībā esošās informācijas Jablonecpar viņu samaksāja 600-700 tūkstošus eiro transfēru, kas ir pietiekami iespaidīga summa Čehijas klubiem.

Roberts: Pag, bet rakstīja taču par miljonu eiro…

Askolds:Tas bija izdomāts skaitlis. Savas minūtes Dāvis dabūs - vai tas būs pamatsastāvā vai nākot laukumā uz maiņu, to redzēsim. Bet pirmajos piecos mačos ceru, ka viņš iesitīs vienu golu.

Roberts: Pats no savas pieredzes zinu, ka, pārejot uz citu klubu, nepieciešams laiks. Klubiem ir atšķirīgi mērķi un uzdevumi. Dāvis ir pacēlies jaunā līmenī, tādēļ nozīme būs tam, kā viņš būs iejuties jaunajā komandā. Iespējams, sākumā viņš dosies laukumā uz maiņu, bet, ja sanāks gūt vārtus, tad atvērsies vēl vairāk. Domāju, ka pirmajās piecās spēlēs viņš iesitīs trīs vārtus. Dāvis pērn jau apliecināja, ka spēj vilkt savu komandu vienatnē - gan gūt vārtus pats, gan piespēlēt komandas biedriem. Turklāt viņš pats izteicās, ka tagad daudz labāk jūtas ar bumbu un ir pielicis tieši darbībās uzbrukuma noslēguma stadijā.

Askolds: Dāvis ir vispusīgs spēlētājs. Viņš var spēlēt gan zem uzbrucējiem, gan kā otrs vai malējais uzbrucējs. Redzēsim, kā treneris viņu būs nolēmis izmantot. Bet viņam ir vairākas iespējas, kur spēlēt. No tā arī būs atkarīgs, cik vārtu gūšanas iespēju viņam radīsies. Pagājušajā sezonā Čehijas līgas rezultatīvākajam spēlētājam bija 16 vārti 30 spēlēs, nākamajam - 12. Ar augstu rezultativitāti tur neizceļas, tādēļ vieni gūti vārti pirmajās piecās spēlēs nebūs slikti.

---

Ar kādu rezultātu noslēgsies UEFA Superkausa spēles pamatlaiks Tallinā starp Madrides Realun Madrides Atletico?

Askolds Uldriķis: 2:1

Roberts Uldriķis: 2:2

OlyBet eksperts: 1:1

Lielāku iespējamību (13%) piedāvājam uz rezultātu 1:1. koef. 6.4.

Otrais reālākais iznākums - 1:0 Madrides Real labā ar koef. 7.80 (10.50% iespējamība).

Askolds: Domāju, ka ar 2:1 uzvarēs Real. Tas būtu vēsturisks sasniegums. Realjau ir trīs gadus pēc kārtas uzvarējis UEFA Čempionu līgā, bet tagad viņiem ir iespēja trešo gadu pēc kārtas triumfēt Superkausa mačā. No otras puses - nav vēl īstas skaidrības, vai Realkomandā paliks visi labākie un kādā kondīcijā atgriezīsies tie futbolisti, kas spēlēja Pasaules kausa finālturnīrā. Superkausa mačs lielā mērā ir šova spēle, tomēr, apzinoties Realfutbolistu tieksmi pēc tituliem, viņi gribēs izcīnīt arī šo kausu.

Roberts:Es teikšu, ka pamatlaiks beigsies 2:2, bet papildlaikā uzvaru ar 3:2 gūs Real. Atleticorindās palicis Grīzmans, kas ir ļoti svarīga figūra šai komandai. Domāju, ka Atleticobūs uzticīgi savam kaujinieciskajam spēles stilam un spēs izturēt Realspiedienu, tādēļ pamatlaiks noslēgsies neizšķirti. Cerams, ka kādudien arī Latvijā notiks šāda līmeņa spēle.

Askolds: Igauņi ir malači. Viņi arī izlasei cenšas sarīkot interesantas pārbaudes spēles. UEFA bieži vien Superkausa spēles rīko mazākās pilsētās. Iepriekš mači notikuši Kārdifā, Tronheimā un Skopjē. Superkausa izcīņa tomēr vairāk ir kā futbola šovs, ko izmanto arī popularizēšanas nolūkos. Taču, lai gan daudziem varētu šķist - redz, spēle notiks tepat, Tallinā, varētu aizbraukt paskatīties, biļešu pieprasījums ļoti ievērojami pārsniedz piedāvājumu, kādu spēj nodrošināt stadions Tallinā un tā 15 000 vietu.

---

Cik punktus Anglijas Premjerlīgas jaunās sezonas pirmajās divās spēlēs pret Manchester Cityun Chelseaizcīnīs Londonas Arsenal?

Askolds Uldriķis: 0

Roberts Uldriķis: 1

OlyBet eksperts: Uzskatām, ka Arsenal pirmajās divās sezonas spēlēs ir 50/50 varbūtība gūt 2 punktus. Tādēļ mūsu prognoze būtu šāda:

Vai Arsenal gūs mazāk vai vairāk par 1.5 punktiem divās pirmajās sezonas spēlēs: Mazāk 1.90/Vairāk 1.90 (50%/50%)

Roberts:Vienu punktu jau dabūs, visticamāk, tas būs izbraukumā pret Chelsea. Pirmajā spēlē pret Manchester Cityviņi, visticamāk, zaudēs, jo Citypagājušajā sezonā demonstrēja ļoti pārliecinošu sniegumu. Uzskatu, ka viņi būs tikpat motivēti to šogad atkārtot. Turklāt Arsenalpēdējās divās sezonās čempionātu nav iesākuši veiksmīgi. Jā, Vengera vietā tagad būs Emerijs, tomēr spēlētāji jau būs tie paši.

Askolds:Es teikšu, ka paliks bez punktiem. Lai gan pirmais mačs pret Cityvarētu būt grūti prognozējams, jo līdzīgi kā Realarī Citydaudz futbolistu spēlēja Pasaules kausa finālturnīrā - 16. Vairāk nekā no jebkuras citas komandas. Tādēļ skaidrs, ka uz pirmo kārtu viņi nebūs optimālā formā. Tomēr treneris Gvardiola ir maksimālists un viņš pratīs izspiest maksimumu no saviem spēlētājiem. Arī pagājušajā sezonā, kad čempionu tituls jau bija nodrošināts, Citysaglabāja iespaidīgu atrāvienu kopvērtējuma tabulā. Vai Emerijam būs izdevies sagatavot Arsenaluz pirmajiem diviem mačiem? Domāju, ka drīzāk viņš sāks ar diviem zaudējumiem. Šis nebūs tas gadījums, kad jauna ēra sāksies ar uzvarām. Visiem būs jāpielāgojas pie jaunā trenera.

Roberts:Mēs mājās visvairāk sekojam līdzi tieši Anglijas Premjerlīgai. Tas ir interesantākais čempionāts, jo katra spēle ir saspringta. Neatkarīgi no tā, vai spēlē divas līdzvērtīgas komandas vai pirmā pret pēdējo vietu. Notikt var jebkas. Bieži vien uzvarētājs noskaidrojas tikai pēdējās minūtēs un kompensācijas laikā. Līdzīgi kā bija arī vairākās Pasaules kausa finālturnīra spēlēs.

Askolds:Anglijas stadioni un tur valdošā atmosfēra aizrauj. Salīdzinot ar laiku pirms desmit un divdesmit gadiem, Anglijas futbols strauji gājis uz priekšu. Tas laiks, kad valdīja huligāni un apkārt stadionam būvēja žogus, ir pagājis. Cita lieta - paši angļi tagad pārdzīvo, ka maču laikā tribīnēs ir daudz tūristu, kuri atnākuši nevis fanot, bet gan vērot futbola izrādi.