Elvis sargās, bet kurš metīs?

Jānis Freimanis 3.maijs 2018
 
Romāns Kokšarovs, F64

Viņi abi ir meistari uz ledus. Martins Dukurs - labākais, kādu pasaule jebkad redzējusi uz skeletona kamanām, Juris Štāls - savulaik Latvijas hokeja izlases uzbrucējs un Ņujorkas Rangersizvēle NHL draftā. Brīvajā laikā ripu labprāt padzenā arī Martins, kurš šoreiz piekrita izaicinājumam pamēģināt apspēlēt patlaban HK Kurbadssporta skolas direktora pienākumus pildošo Juri. Gan ne laukumā, bet mūsu ikmēneša derībās.

CIK SPĒLĒS GRUPU TURNĪRĀ LATVIJAS IZLASES VĀRTUS UZTICĒS SARGĀT ELVIM MERZĻIKINAM?

Martins Dukurs: 5

Juris Štāls: 4

OlyBet eksperts: Hārtlijs uzticas Elvim, taču kādu spēli noteikti ļaus viņam atpūsties. Piekritīsim abiem ekspertiem. Lielāku iespējamību atdodam 4-5 spēļu intervālam, bet arī neizslēdzam lielāka spēles laika iespēju.

  • - 6-7 - 30% koef. 3.00
  • - 4-5 - 45% koef. 2.00
  • - 2-3 - 20% koef. 4.50
  • - 0-1 - 5% koef. 18.00

Martins: Domāju, ka Elvis aizvadīs lielāko daļu spēļu. Manuprāt, viņš šobrīd ir izlases pirmais numurs.

Juris: Arī es domāju, ka pie Boba Hārtlija Elvis būs pirmais numurs. Viņš sevi trenera acīs jau ir apliecinājis kā spilgts līderis. Vienlaikus jāskatās uz vēl kādu vārtsargu, jo vairāki dažādu iemeslu dēļ šajā pavasarī palīdzēt nevarēs, tādēļ, manuprāt, trešais vārtsargs Dānijā būs pasaules čempionāta debitants. Otrais vārtsargs, visticamāk - kāds no ziemeļamerikāņiem.

Martins: Biju jau pavisam aizmirsis par Jučeru, bet viņu tomēr uzaicināja uz izlasi. Vārtsargu tagad mums ir daudz. Vienubrīd, kad karjeru beidza Artūrs Irbe, bija tikai kāds pāris labu.

Juris: No tiem, kas nav pateikuši , kā otro numuru redzu Kristeru Gudļevski vai Matīsu Kivlenieku.

Martins: Par Kivlenieku esmu tikai mazliet palasījis, bet vispār šis uzvārds man pagaidām vairāk asociējas ar renes sportu. (Smejas.) Domāju, ka otrais numurs varētu būt Gudļevskis. Bet Merzļikins pasaules čempionātā sargās vārtus piecās spēlēs.

Juris: Es teikšu, ka četrās. Domāju, ka rezultāti varētu būt neprognozējami, tādēļ iespēja tiks dota arī nomināli otrajam vārtsargam.

---

CIK REIŽU LATVIJAI GRUPU TURNĪRĀ IZDOSIES REALIZĒT SKAITLISKO VAIRĀKUMU?

Martins Dukurs: 4

Juris Štāls: 3

OlyBet eksperts: Komanda noteikti veltīs daudz laika tik svarīgam spēles elementam, tāpēc lielāku iespējamību atdodam vismaz sešu vārtu guvumiem skaitliskajā vairākumā. Mazāk vai vairāk par 5.5 vārtiem skaitliskajā vairākumā:

  • - Mazāk par 5.5 vārtiem - 45% koef. 2.10
  • - Vairāk par 5.5 vārtiem - 55% koef. 1.75

Martins: Paredzu, ka lielākā daļa no Latvijas gūtajiem vārtiem būs tieši vairākumā. Mūsdienu hokejā spēles likteni ļoti izšķir tieši spēle nevienādos sastāvos. Teikšu, ka Latvija vairākumā iemetīs četrus vārtus.

Juris: Es teiktu, ka trīs. Manuprāt, lielākas iespējas izcelties vairākumā būs kādam no aizsargiem. Mūsdienās pretiniekus vairs nav iespējams pārsteigt ar elegantām kombinācijām, kas izspēlētas līdz tukšiem vārtiem. Kad iecerētā izspēle neizdodas, bieži seko piespēle aizsargam, kas izdara metienu, cerot uz rikošetiem vai vārtsarga redzamības aizsegšanu. Uz to tagad tendēti skaitliskie vairākumi. Ja agrāk četrinieku kaut kā varēja apspēlēt, tad tagad speciālās mazākuma brigādes jau zina, ko darīs katrs no spēlētājiem.

Martins: Pasaules čempionātā gūtos vārtus gaidu no Mika Indraša, kuram bija laba sezona Dinamo sastāvā. Domāju, tas viņam ir iedevis pārliecību. Ceru, ka iemetīs arī Karsums, bet par tumšo zirdziņuuzskatu Rihardu Bukartu. Pērn viņš jau sevi labi parādīja. Bet, ko vairākumā liksim vārtu priekšā?

Juris: Tos, kuri nebaidīsies tur iet. (Smejas)Tam nav būtiskas nozīmes. Galvenais, ka spēlētāji paši sapratīs - tas ir nepieciešams. Ja runājam par vārtu gūšanu kopumā, tad domāju, ka bez Indraša laba vārtu garša tagad varētu būt Andrim Džeriņam un Robertam Bukartam. Ceru, ka patīkami pārsteigs arī kāds no ziemeļamerikāņiem.

---

CIK PUNKTUS SAKRĀS PASAULES ČEMPIONĀTA REZULTATĪVĀKAIS SPĒLĒTĀJS?

Martins Dukurs: 22

Juris Štāls: 17

OlyBet eksperts: Šajā jautājumā piekrītam Jurim. Uzskatām, ka rezultatīvākais spēlētājs gūs ap 16-17 punktiem. Rezultatīvākais spēlētājs sakrās mazāk vai vairāk par 16.5 punktiem:

  • - Mazāk par 16.5 punktiem - 50% koef. 1.90
  • - Vairāk par 16.5 punktiem - 50% koef. 1.90

Martins: Tā, tad jāskatās uz komandām, kas varētu spēlēt finālā. Kanādieši jau varētu novākt sešus sastāvus, tik jāskatās, lai izvēlētie spēlētāji kopā rullē. Ja Makdeivids šobrīd ir Nr.1 čalis NHL, tad droši vien viņš ir reālākais pretendents uz rezultatīvākā spēlētāja godu arī pasaules čempionātā.

Juris: Uzskatu, ka šogad visām stiprajām izlasēm būs labs papildinājums, jo olimpiskajās spēlēs NHL hokejisti nedrīkstēja piedalīties. Jaunajiem spēlētājiem ir azarts pagarināt sezonu, apliecināt sevi. Kādam, iespējams, ir jāpacīnās par darbu pēc ne tik veiksmīgas sezonas. Pieplūdums no NHL būs un skatītājiem būs interesanti. Domāju, ka rezultatīvākais spēlētājs savāks 15-20 punktus. Teikšu 17.

Martins: Es ceru uz vēl lielāku rezultativitāti un šaušuuz 22 punktiem. Varbūt kāda no komandām salūzīs un tad kādam izdosies sabērt pa trim četrām ripām vienā spēlē. No pasaules čempionātiem pēdējos gados atmiņā palicis Stīvens Stemkoss, bet vispār mani fascinēja iepriekšējo olimpisko spēļu turnīri. Piemēram, Vankūverā. Kanādieši toreiz bija ļoti sagatavojušies. Viņi nepaņēma sastāvā dažus labus spēlētājus, tā vietā izvēloties tos, kuri labāk spēlē tieši mazākumā. Bet Soču finālā izlaida laukumā Senluī, kurš iepriekš bija spēlējis maz, bet tieši finālā nospēlēja teicami. Man šķiet, ka Kanādas hokejs pašlaik ir citā līmenī.

Juris: Piekrītu. Šobrīd viņi viennozīmīgi diktē modi pasaules hokejā, viņi šo spēli ir atkodušivislabāk. Kad es augu, mans sapnis bija NHL, bet es skatījos nevis uz kanādiešiem, bet uz latviešiem - Ozoliņu un Irbi. Tie bija mani elki. Prieks, ka pēc tam izdevās ar Sandi uzspēlēt kopā arī klubā un valstsvienībā.

Martins: Man no bērnības atmiņā palicis aizsargs Sergejs Čudinovs. Viņam bija baigākais šķilaks, un tas man ir iespiedies atmiņā. Ja pareizi atceros, tad viņš vairākumā tajā čempionātā iemeta pat vairākas reizes.