Piekrastes pārgājiens Liepājā 12.maijā

- 3.aprīlis 2018
 
Publicitātes foto

12.maijā Liepājā un tās apkārtnes novadu pludmalēs ikvienam būs iespēja pieveikt pašu izvēlēto izaicinājumu un kājām noiet maršrutus no 10 līdz pat 100 kilometriem. Piekrastes pārgājienā uz šo brīdi ir pieteikušies vairāki tūkstoši dalībnieku no Latvijas, kaimiņvalsts Lietuvas un citām valstīm.

Organizācija “TrenkTuras”, kas Lietuvā ir guvusi Lietuvas Tūrisma departamenta atzinīgu novērtējumu, ir sarīkojusi vairākus starptautiskus pārgājienus. Latvijā šis pasākums norisināsies pirmo reizi.

2015.gadā Lietuvā “TrenkTuras” pārgājienos piedalījās vien 500 dalībnieku, bet 2017. gadā tie bija jau 18 tūkstoši.

“Starptautiskais piekrastes pārgājiens Lietuvā notiek četrus gadus un tajā piedalījās tūkstošiem dalībnieku, kuru skaitā ir gan iesācēji, gan pieredzējuši dalībnieki, kas pieveikuši vairākus simtus vai pat tūkstoti kilometru kopsummā,” stāsta “TrenkTuras” pārstāvis Vitauts Bartulis (Vytautas Bartulis).

Šobrīd piekrastes pārgājiens ir kļuvis par starptautisku pasākumu sēriju “Coastline Trek” un 2018. gada 12. maijā aicina visus uz Liepāju un tās apkārtnes novadiem uz „Coastline Trek’18: Liepāja with Gjensidige“.

Pārgājiena dalībniekiem būs iespēja izvēlēties vienu no pieciem piedāvātajiem maršrutiem - 10, 25, 50, 75 vai 100 kilometru gariem. Visa pārgājiena laikā darbosies palīdzības un atpūtas punkti, kuros varēs atgūt spēkus, ieturot maltītes, uzpildīt ūdens rezerves kā arī, ja kāds nespēs turpināt pārgājienu, tad pasākuma organizatori viņus nogādās līdz finiša punktam.

Piedalīties pārgājienā aicinām arī kopā ar saviem četrkājainajiem draugiem.

Pēdējo gadu laikā ievērojami palielinājusies interese par šāda veida pārgājieniem, jo iešana ir piemērota jebkura vecuma cilvēkiem, tai nav nepieciešama īpaša sagatavošanās vai dārgs inventārs, savukārt par pastaigu labo ietekmi uz veselību runā teju ikviens veselīga dzīvesveida atbalstītājs un mediķis.

“Lietuvā divu gadu laikā uz dalību šādos pārgājienos esam pamudinājuši pat tos, kuri agrāk nekad to nav darījuši. Uzskatu, ka cilvēki mūsu pārgājienus izvēlas to kvalitātes dēļ. Katram pārgājienam gatavojamies apmēram pus gadu, tajā darbojas simtiem brīvprātīgo, kā arī mūsu partneri un komandas biedri,“ stāsta V.Bartulis.

Tie nav tikai individuāli pārgājiena dalībnieki, draugi vai ģimenes, kas izvēlas pārgājienus kā aktīvu brīvā laika pavadīšanas vai savstarpējās komunikācijas veidu. Arī dažādas organizācijas un uzņēmumi izrāda interesi par tiem kā lieliskiem komandas saliedēšanas veidiem.

“Pārgājieni ir ļoti labs veids, kā stiprināt komandu. Ir interesanti arī tas, ka cilvēki, izjutuši pārgājienu izaicinājumu garšu, arvien biežāk dodas uz citām valstīm, lai ceļotu kājām, tādējādi apvienojot tūrismu ar aktīvu brīvā laika pavadīšanu,” apgalvoja V. Bartulis.

Pasākuma laikā dažādas aktivitātes tiks piedāvātas arī pārgājiena dalībnieku atbalstītājiem, kas paši nepiedalīsies, bet gaidīs atgriežamies dalībniekus starta-finiša zonā. Pārgājiena maršruti vīsies cauri arī Liepājas kaimiņu - Nīcas un Rucavas novadiem, tādējādi mums sniedzot iespēju dalībniekus iepazīstināt ne vien ar Liepāju, bet arī Nīcas un Rucavas tūrisma piedāvājumu.

Piekrastes pārgājienā aicinām pieteikties visus aktīva laika pavadīšanas cienītājus neatkarīgi no jūsu iepriekšējās fiziskās sagatavotības, piedaloties vienatnē, kopā ar ģimeni un draugiem vai četrkājainajiem ģimenes mīluļiem.

Visa informācija par pasākumu un pieteikšanās tam www.coastlinetrek.com/lv/