Ziņu seifs

Balcers pret Norvēģiju: svešais starp savējiem
Rūdols Balcers šobrīd ir viens no intriģējošākajiem jaunajiem spēlētājiem Latvijas hokejā un šodien piedzīvo savu debiju pieaugušo valstsvienībā. Zīmīgi, ka tas notiek mačā pret Norvēģiju – valsti, ar kuru spēlētājs saistīts tik cieši, ka nu jau ilgus gadus uzskata par savām mājām. Rūdolfa portretu ieskicējām žurnāla marta numurā.
 
Bukarts spēlē uz ledus un biržā
Latvijas hokeja izlase šodien dodas savā pirmajā cīņā 2018. gada pasaules čempionātā, un pirmoreiz šadā līmenī kapteiņa godā komandu uz ledus vedīs Roberts Bukarts. Pirms diviem gadiem plašākā sarunā ar Robertu uzzinājām ne tikai viņa uzskatus par hokeju un stāstus par sportā piedzīvoto, bet arī viņa aizraušanos ar ekonomiku un pirmajiem soļiem biržā.
 
No Aļaskas līdz Meksikai. Par brīvu Latviju
Viņš ir mēnesi vienatnē kanoe laiviņā ceļojis pa Ziemeļu ledus okeānu. Rāpies kanjonos un laidies lejup pa krāčainām kalnu upēm. Reiz Aļaskā nejauši pārslēpojis pāri bizonam. Lauzis mugurkaulu, bet pēc diviem mēnešiem jau slēpojis Gaiziņā. Ar kaulaino flirtējis neskaitāmas reizes – sastopoties ar dabas apstākļiem vai dzīvām radībām, kurus parasti ļaudis dod priekšroku aplūkot tikai National Geographic kanālā, sēžot dīvānā pie siltas tējas krūzes... Stāsts par to, kā Raimonds Dombrovskis 1988. gadā uz rollerslēpēm 90 dienās pievārēja gandrīz 7000 kilometrus pāri visai Ziemeļamerikai no Aļaskas līdz Meksikai, nav ekstrēmākais viņa trauksmainajā biogrāfijā, tomēr dziļi simbolisks.
 
Baltiņš: "Pie mājas stāv džips, bet viņš lamā visu pasauli..."
"Sēdēt Rīgā kantorī, rakstīt pekstiņus, runāt muļķības televizorā, iet uz pieņemšanām un dižoties ar kaut ko? Vai tad tā ir dzīve? Tas nav nekas! Lūk, te ir īstā dzīve," secinājis atjaunotās Latvijas Olimpiskās komitejas pirmais prezidents Vilnis Baltiņš. Pie Viļņa Ugālē ciemojāmies īsi pirms Rio olimpiskajām spēlēm aizpērn, un, lūk, kā toreiz sākās mūsu pamatīgā saruna...
 
Briedis jauna trenera meklējumos
Drukātās Sporta Avīzes jaunajā, marta numurā lasāma plaša saruna ar Latvijas spēcīgāko bokseri Mairi Briedi, kurā viņš atklāti pastāsta par pirmo zaudējumu profesionāļa karjerā un visu, kas tam sekojis. Tajā skaitā piespiedu izmaiņām savas komandas rindās, jo ilggadējais treneris Sandis Kleins pieņēmis lēmumu turpmāk vairs nebūs Maira treneris pilnu laiku.
 
Lelde Priedulēna: vispirms olimpiāde, tad skalpelis...
Krustenisko saišu plīsums – tā ir ļoti slikta ziņa, ko saņemt jebkuram sportistam. Taču, ja tas notiek, gatavojoties olimpiskajai sezonai, pusgadu pirms četrgades nozīmīgākā starta – tas jau ir spriedums. Nežēlīgs un neatgriezenisks. Dažas mokošas sekundes no savas dzīves ar šādu domu šovasar bija spiesta sadzīvot arī Latvijas labākā skeletoniste Lelde Priedulēna – līdz brīdim, kad no galda pretējā pusē sēdošā doka mutes pēkšņi izskanēja cerīgais – bet... Šodien Phjončhanā Lelde dosies uz starta, apliecinot, ka ar gribasspēku un mērķtiecību iespējams ir viss. Plašāku materiālu par viņu publicējām pirms šīs sezonas.
 
Porziņģis un klusais slepkava...
Par kluso slepkavu to iesaukuši Ziemeļamerikas žurnālisti. Nav diezko oriģināli, toties – precīzi. 82 spēles 169 dienās, simts tūkstoši kilometru gaisā. Bez iespējas normāli izgulēties, atjaunot spēkus vai apārstēt mikrosavainojumus. Tāds ir Nacionālās Basketbola asociācijas (NBA) spēļu kalendārs. Šosezon ar kluso slepkavu iepazinās arī latvietis Kristaps Porziņģis, pirms diviem gadiem, 2016. gada ziemā, rakstīja Sporta Avīze...
 
Paraugpensionārs Jāgrs
Brīdī, kad šo sauli ieraudzīja patlaban vienīgais mūsu NHL spēlētājs Zemgus Girgensons, viņš jau bija divkārtējs Stenlija kausa ieguvējs. Un šobrīd aizvada savu 30. sezonu profesionālajā hokejā. Lai gan NHL durvis Jaromīram Jāgram tagad ir aizvērušās un savu 46. dzimšanas dienu viņš pēc pāris nedēļām sagaidīs Čehijā, tas joprojām notiks hokeja laukumā. Par leģendāro čehu rakstījām pirms gada.
 
Niedola: "Sports nav visa mana dzīve"
Pirms gadiem desmit Sabīne Niedola bija Latvijas sieviešu basketbola spilgtākā jaunā zvaigzne, taču prognozes par spožo nākotni un Latvijas izlases līderes lomu palikušas nepiepildītas. Pirms diviem gadiem devāmies uz Sabīnes dzimto Liepāju, lai uzklausītu viņas stāstu. Spēlētāja tobrīd atradās dzīves krustcelēs, taču ar skaidru apziņu – sports nav dzīves piepildījums.
 
Direktoriņš Dāvis, kurš dzīvē nepazudīs
Aizvadītajā naktī NBA čempionātā savu līdz šim spožāko spēli, pretinieku grozā sametot 28 punktus, aizvadīja Dāvis Bertāns. Plašāku materiālu par basketbolā unikālo Bertānu ģimeni Sporta Avīzē varēja lasīt pirms gada, un toreiz vecāki un skolotāji pastāstīja šo to par Dāvja bērnības izgājieniem.