Porziņģa vājības: ātras mašīnas un skaistas meitenes

Sporta Avīze 9.decembris 2017
 
Kristaps Porziņģis / Vladislavs Proškins, F64
Pasaules bulvārprese šodien kāri steidz atrādīt kādā Ņujorkas naktsklubā iegūtās fotogrāfijas, kurās iemūžināts basketbolists Kristaps Porziņģis atpūtā kopā ar kādu jaunu dāmu. To, kādas patiesībā ir 22 gadus vecā puiša vājības un intereses ārpus sporta, pirms jaunās sezonas sākuma izskaidroja viņa vecākais brālis Jānis Porziņģis.

- Jāsāk ar to, kā vispār paiet viņa vasara - tās ir 5-6 stundas treniņu ik dienu. Baseins, stadions, svaru zāle, basketbols. Kas savukārt prasa izgulēties un kārtīgi atjaunoties. Līdz ar to - piecas dienas nedēļā paiet tieši šādi un neko citu viņš tajās vienkārši nevar. Brīvajās dienās - jā, tad ir daži savi labākie draugi kopš bērnības, ar kuriem kopā pavadīt laiku. Pāris reižu pa vasaru aizgāja arī uz kādu ballīti, tur - paņēma arī kādu dzērienu, taču šajā ziņā par viņu esmu drošs - viņš ļoti labi zina, kad, ko un cik var, un ko nevar. Vienīgais, kas šādās reizēs liek būt uzmanīgiem - nekad nevari būt pārliecināts, ko var sastrādāt cilvēki viņam apkārt. Tāpēc šajās reizēs tomēr centāmies pieskatīt, lai iztiktu bez nevajadzīgām muļķībām - viņam līdzi bija profesionāli cilvēki, kas to uzraudzīja. Ja kas notiks, un tajā figurēs viņa seja - neviens jau īpaši nepūlēsies vērtēt, kurš ko patiesībā darīja vai nedarīja, tas tiks uzkārts kaklā viņam.

Patiesībā ir tikai pāris lietu, kas viņu ārpus basketbola saista. Un tās ne ar ko neatšķiras no tām, kas interesē jebkuru jaunu čali viņa vecumā. Pirmā - protams, mašīnas. Kam, lūk, arī pierādījums - ar tām [zaudētajām] tiesībām... Dažs man pēc tam pārmeta, sak - vajadzēja rūpīgāk piestrādāt ar PR -, bet tad man ir tikai viens loģisks pretjautājums: bet ko citu sagaidīt, ja normāls 22 gadus vecs čalis apsēžas pie jaudīga spēkrata stūres?! Skaidrs, ka vienā brīdī tas beigsies tieši šādi - bez tiesībām... Otra lieta - tieši tikpat protams - meitenes. Taču arī te viņš labi saprot savu statusu un situāciju, kādā atrodas. Saprot, ka šobrīd nav īstais laiks kādām nopietnām attiecībām. Kad pienāks laiks, tad pienāks, bet vēl kādu laiku - lai izbauda dzīvi.