Kā Jānis Kalniņš no tribīnēm vārtos gāja

Sporta Avīze 9.oktobris 2017
 
Jānis Kalniņš / Romāns Kokšarovs, F64
Kopš Rīgas Dinamo vārtos vieta uzticēta Jānim Kalniņam, komanda izrādījusies spējīga izcīnīt kādu punktu, un aizvadītajā nedēļas nogalē – pat uzvaru. Lai pārtrauktu Dinamo 14 zaudējumu sēriju, Kalniņš sestdien atvairīja 50 metienus. Bet savu līdz šim kuriozāko uzvaru karjerā Jānis izcīnīja pirms pusotra gada, kad Latvijas izlases vārtos stājās pa tiešo no... tribīnēm.

Tas bija 2016. gada aprīlī, kad Izaicinājuma kausa spēlē pret Baltkrievijas izlasi Latvija vārtos lika Ivaru Punnenovu, rezerves vārtsarga vietu atvēlot Edgaram Masaļskim. Edgaram nācās iesaistīties spēlē, kad Punnenovs otrās trešdaļas sākumā guva savainojumu, savukārt trešajā trešdaļā laukumā izcēlās kautiņš, kurā aktīvi iesaistījās arī mūsu vārtsargs, kā rezultātā saņēma noraidījumu līdz spēles beigām. Komandas trešais numurs maču, kā parasti, raudzījās no tribīnēm...

“Trešajā periodā, kad laukumā sākās tas bardaks, es mierīgi sēdēju tribīnēs kopā ar draudzeni un vēl pasmējos - redz, Edža arī iet kauties! Tajā brīdī pat nepiefiksēju, ka uz soliņa jau vairs neviena nav, un es esmu nākamais. Tikai tad ieraudzīju, ka Bukarts māj uz tribīnēm, sak - nāc fiksi lejā... Pēc brīža jau zvanīja arī telefons, tagad pat neatceros, kurš no Juriem [Klodāns vai Štāls] tas bija. Pa ceļam satiku Štālu un vaicāju, kas notiek - jāģērbjas, vai nav?! “Ej uz ģērbtuvi, tad jau redzēsim...” Aizgāju, un tur jau pateica - tev ir desmit minūtes, ģērbies! Šņores sasiet paspēju, bet ne iztaisnot, kā to vienmēr daru - tā, lai būtu smuki. Krekla apakšveļu uzvilku uz kreiso pusi... (Smejas.) Desmit minūtes - tas ir diezgan ātri, normālos apstākļos vidēji ģērbjos minūtes divdesmit. Edža nāk nost no laukuma, aizelsies, saka: “Janka, piedod, es nezināju - aizmirsu, ka Ivars nevar spēlēt!” Bet es to uztvēru ar smaidu. Vienreiz karjerā arī kaut kas tāds jāizbauda!”

Starp citu, Jānis tovakar nostāvēja uz nulles - līdz spēles beigām, papildlaikā un vēl bullīšos. Stabila nervu sistēma! “Lūk, tāda gan ir vajadzīga. Iet un mierīgi darīt savu darbu. Kad sāc domāt, kā pareizāk ķert ripas, tad parasti viss aiziet šķībi greizi,” atzīst Kalniņš, kura nervu sistēma patlaban ir zelta vērtē Rīgas Dinamo treneru kolektīvam.

Jānis Kalniņš

/

Romāns Kokšarovs, F64