Snaipera roka ar četriem pirkstiem

Sporta Avīze 5.septembris 2017
 
Dāvis Bertāns / Romāns Kokšarovs, F64
Eiropas čempionāta finālturnīra mačā ielidināt pretinieku grozā septiņus tālmetienus – tas līdz šim nebija padevies nevienam spēlētājam Latvijas izlases vēsturē. Pirmdien spēlē pret britiem to paveica Dāvis Bertāns, turklāt – ar nieka astoņiem mēģinājumiem! Pagājuši tikai 12 gadi kopš dienas, kad šķita – šī roka pa grozu vairs nemetīs nekad...

Pienākot maija mēnesim, Dāvja un Daira Bertānu mamma Dina pakrūtē atkal sajūt dūrienu un kaklā iekāpj kamols, kas neļauj notikušo pārstāstīt bez asarām. Todien brāļi kopā ar vectēvu Juri zāģējuši malku - puikas padevuši pagales, bet vectēvs tās krāmējis uz ripzāģa. Kā tieši nelaime notikusi, nav skaidrības vēl šobaltdien, bet, iespējams, brāļi nemanāmi samainījušies vietām un Dāvis ticis pārāk tuvu mehāniskā zvēra asajiem zobiem. Kad Dina zvanījusi, bet telefons klusējis, mātes sirdī ieskanējis pirmais trauksmes signāls. Bet pēc dažām minūtēm sazvanītais vīrs Dainis viņai teicis - Dāvim basketbols ir beidzies. Labās rokas zeltnesim no ripzāģa bija cietusi pirmā falanga. Maltā gaļa, vairs nav pat ko piešūt. Dāvis tolaik mācījās 6. klasē.

Ķirurgs Valmierā skaidroja, ka šādos gadījumos parasti pirkstu noņem līdz pat pirmajai veselajai falangai, taču piebilda, ka to varēs paspēt izdarīt vienmēr. Tas ļāva saglabāt pirksta otro falangu. Pilsēta maza un notikušais tajā šalc ilgu laiku. Pats Dāvis sākumā domājis par pāriešanu uz futbolu. Treniņnometnē vieglāk nepalika, jo precizitāte metienos šķita zudusi uz visiem laikiem. Tomēr pēc nepilna gada Dāvis uzvarēja LJBL trīspunktu metienu konkursā. Šodien viņš ir viens no labākajiem snaiperiem Eiropas basketbolā, kura prasmes novērtētas arī visaugstākajā iespējamajā līmenī - NBA.

Dāvis Bertāns

/

san antonio spurs