Ziņu seifs

Karjeras virsotne – Latvijas izlase
Jānim Blūmam šis ir septītais Eiropas čempionāts. Tas ir Latvijas izlases rekords, un tāds droši vien paliks veselu mūžību. Taču 35 gadus vecais aizsargs šobrīd Stambulā nav vienkārši veterāns, kam izrādīts pēdējais gods – viņa trīspunktnieki joprojām spēj nogalināt jebkuru aizsardzību! Komandas kapteinim nepieciešamās īpašības iemantojis jau bērnībā, no ģimenes. Pie Jāņa Saldū paviesojāmies pirms gada...
 
Pulksteņmeistars Timma
Kad šā gada martā aicinājām uz lielo sarunu Jāni Timmu, paredzējām, ka šoruden viņš būs ļoti svarīgs zobrats Latvijas valstsvienības mehānismā, un līdz šim Stambulā krāslavietis to apliecinājis ar uzviju. Atceroties savu spēlētāja gaitu pirmsākumus, Jānis atzīstas – bijis gatavs uz visu, lai pats nakts melnumā oranžo bumbu nenāktos nomainīt pret segu un spilvenu...
 
Snaipera roka ar četriem pirkstiem
Eiropas čempionāta finālturnīra mačā ielidināt pretinieku grozā septiņus tālmetienus – tas līdz šim nebija padevies nevienam spēlētājam Latvijas izlases vēsturē. Pirmdien spēlē pret britiem to paveica Dāvis Bertāns, turklāt – ar nieka astoņiem mēģinājumiem! Pagājuši tikai 12 gadi kopš dienas, kad šķita – šī roka pa grozu vairs nemetīs nekad...
 
"Nepilsonis" Peiners ar lielo sirdi
Kad viņš iznāk laukumā, to nav iespējams palaist garām – jo gandrīz vienmēr notiek kas neordinārs. Žanis Peiners nav basketbolists, kura spēle iekļaujas standarta rāmjos, un par to varam pārliecināties arī patlaban – Latvijas izlases cīņās Stambulā. Par Žani plašāku materiālu veidojām pirms diviem gadiem.
 
Lūsiņi par Edgara karjeras sākumu
“Sporta Avīzes” trešajā numurā rakstījām par vecāku aizrautību, sūtot bērnus trenēties kādā sportā veidā. Atskatījāmies arī uz hokeja vārtsarga un nu jau arī TV komentētāja Edgara Lūsiņa karjeras sākumu.
 
Valdis Valters par situāciju PSRS izlasē ap Seulas olimpisko spēļu laiku
“Sporta Avīzē” pirms trim gadiem rakstījām par mūsu “apzagtajiem” olimpiešiem, kuru vidū ir arī basketbolists Valdis Valters.
 
Miks Indrašis un viens no viņa pirmajiem treneriem Gunārs Krastiņš
Diezgan loģiski, ka pirmajam trenerim sportista dzīvē ir milzu nozīme. Pirms dažiem gadiem “Sporta Avīzē” noskaidrojām, ko par vienu no saviem pirmajiem ceļa ierādītājiem hokejā – Gunāru Krastiņu – atminas Miks Indrašis.
 
Repsis par spēlēšanu Maskavas “Dinamo” sešdesmitajos
Atzīmējot Jura Repša 70 gadu jubileju, 2014. gada pavasarī tikāmies ar leģendāro hokejistu, lai atminētos viņa aktīvākās spēlētāja karjeras laikus. Tajā skaitā spēlēšanu spēcīgajā Maskavas “Dinamo” komandā sešdesmitajos gados un cīņu par iekļūšanu PSRS izlasē.
 
Kristaps Janičenoks un viens no viņa pirmajiem treneriem Imants Pļaviņš
Pirmos trenerus atceras uz visu mūžu. Arī basketbolists Kristaps Janičenoks pirms trim gadiem notikušā sarunā neslēpa, ka Imants Pļaviņš viņa karjerā ielicis pamatīgus pamatus.
 
Zemgus Girgensons par Sandi Ozoliņu
Tagad, kad Ozo jeb Sandis Ozoliņš kļuvis par Rīgas “Dinamo” galveno treneri, ir vēl jo interesantāk atskatīties uz to, ko par viņu kā līderi savulaik teikuši apkārtējie. Piemēram, Zemgus Girgensons 2014. gada vasaras sākumā pēc Soču olimpiskajām spēlēm.