Ziņu seifs

Herberts Vasiļjevs par pirmo mēģinājumu tikt NHL
Nupat Herberts Vasiļjevs sevi spoži pierādīja hokeja komentēšanas jomā pasaules čempionāta laikā un vēl šogad paspēja ar vērienu atvadīties no hokejista karjeras Krēfeldes "Pingvīnu" arēnā. Mēs palūkojāmies arhīvā un uzgājām 2014. gada sākumā notikušas sarunas fragmentu, kurā Herberts stāsta par savas karjeras posmu deviņdesmito gadu vidū, kurā bija nolēmis mēģināt iekļūt NHL. Precīzāk - par sevis pierādīšanu aiz okeāna Ontārio junioru līgas nedaudz pat šokējošajās peripetijās. Pēcāk viņš NHL arī tika, bet pirmajā piegājienā nemaz tik jautri nav gājis...
 
Elvis Merzļikins par sava stila veidošanos
Pasaules hokeja čempionātā visā spilgtumā nupat iemirdzējās Elvis Merzļikins - mūsu jaunais vārtu mūris. Parakājāmies "Sporta Avīzes" arhīvā un tur uzgājām pirms trim gadiem veidotu rakstu par ciemošanos pie Elvja Šveicē. Viņš atklāja, ka tur trenējas citādāk un uz sporta zāli tikpat kā neiet. Izklausās pēc saknēm tagadējiem panākumiem.
 
55 no 57: Gudļevskis pret Kanādu
Pirms trim gadiem pavasarī uz garāku sarunu aicinājām hokeja vārtsargu Kristeru Gudļevski. Protams, ka aizrunājāmies arī par tā paša 2014. gada olimpisko spēļu fantastisko ceturtdaļfinālu pret Kanādu, kurā Gudijs atvairīja 55 no 57 labāko NHL Kanādas profesionāļu metieniem.
 
Masaļskis: "Ar vai bez manis, bet Latvija to sasniegs"
Šovakar Arēnā Rīga Latvijas hokejs izdzīvos ļoti nozīmīgu brīdi: savas pēdējās minūtes uz ledus valstsvienības kreklā aizvadīs Edgars Masaļskis – vārtsargs, kurš Latvijas godu aizstāvējis 54 spēlēs 15 pasaules čempionātos. Edgaru esam intervējuši vairākkārt, taču šis ir fragments no 2016. gada sarunas, un tieši par tēmu: kas notiks pēc tam? Pēc tam, kad slidas būs pakārtas vadzī.
 
Skudra: "Man ir vienalga, ko domā Latvijas fani"
Straujiem soļiem tuvojas pasaules čempionāts hokejā. Atmiņā pārcilājot līdzšinējo turnīrus varoņus un antivaroņus, starp pēdējiem viens no “favorītiem” daudziem noteikti būtu Pēteris Skudra, kurš 1997. gadā neattaisnoja uz sevi liktās cerības, bet turpmākajos gados ne reizi vien atteicās palīdzēt valstvienībai. Pirms trijiem gadiem intervijā ar bijušo vārtsargu, tagad treneri pārrunājām šo tēmu: Pēteris Skudra un Latvija...
 
Bisenieks: "Ne­mē­ģi­niet no vi­ņiem tai­sīt NHL zvaig­znes..."
Sporta Avīzes 2014. gada marta numurā hokeja treneris Gints Bisenieks izteicās par kādu sāpīgu mūsdienu tēmu - vecākiem, kas uz savu vēl pavisam mazo bērnu pleciem jau krauj milzīgas cerības un bieži vien - paši savus nerealizētos sapņus.
 
Aigars Fadejevs: "Faktiski uzaugu armijā..."
Olimpiskais vicečempions Aigars Fadejevs atklāti un skaudri par daudzu profesionāla sportista karjeras smagāko posmu – brīdi, kad sportam jāliek punkts. Fragments no 2014. gada žurnāla materiāla.
 
Sanda Ozoliņa vēstule... Sandim Ozoliņam
Eh, ja man toreiz būtu bijis tas prāts un saprašana, kas tagad... Atziņa, kuru ar gadiem piedzīvo laikam jau ikviens. Iespēja izlabot savas pagātnes lielākās kļūdas. Iekāpt laika mašīnā un... Neiespējami? Droši vien. Bet – ja nu būtu?
 
Briedis: "Aizgāju uz baznīcu un apsolīju Dievam..."
Sporta Avīze pirmā Lielā saruna ar tagad jau pasaules čempionu Mairi Briedi notika jau labi pasen – 2014. gada jūlijā. Parunājām arī par to, kāpēc, sastopot huligānus, labāk pāriet ielas otrajā pusē. Un to, kādu solījumu Maris devis, lai būtu drošs, ka neatgriezīsies pie savas bīstamākās vājības.
 
Artis Ābols: “Latviešus jātrenē citādāk”
Latvijas hokeja izlase aktīvi gatavojas pasaules čempionātam, un starp jaunā trenera Boba Hārtlija asistentiem šogad būs arī Artis Ābols. Sporta Avīzes paša pirmā numura (2014. gada janvāris) lielajā sarunā hokeja treneris Ābols atzina, ka latviešu hokejistus nevar trenēt tāpat, kā, piemēram, Krievijas kolēģus. Vajadzīga citādāka pieeja, jo esam… kautrīgāki.