Ziņu seifs

Harolds Šnepsts par savu karjeru NHL
Šomēnes, 24. oktobrī, 63. reizi dzimšanas dienu svinēs latviešu izcelsmes Kanādas hokejists Harolds Šnepsts, kurš no 1972. līdz pat 1991. gadam bija NHL spēlētājs, visvairāk sezonas aizvadot Vankūveras “Canucks” komandā, kuras sistēmā tagad strādā par skautu. Pirms trim gadiem tikāmies ar Haroldu un atskatījāmies uz viņa raibo karjeru.
 
Kā Jānis Kalniņš no tribīnēm vārtos gāja
Kopš Rīgas Dinamo vārtos vieta uzticēta Jānim Kalniņam, komanda izrādījusies spējīga izcīnīt kādu punktu, un aizvadītajā nedēļas nogalē – pat uzvaru. Lai pārtrauktu Dinamo 14 zaudējumu sēriju, Kalniņš sestdien atvairīja 50 metienus. Bet savu līdz šim kuriozāko uzvaru karjerā Jānis izcīnīja pirms pusotra gada, kad Latvijas izlases vārtos stājās pa tiešo no... tribīnēm.
 
Hosa par mācīšanos no Jāgra
Jaromīrs Jāgrs beidzot atradis komandu, kas vēl vēlas viņa pakalpojumus. Diemžēl tas nav Rīgas “Dinamo”, bet gan "Calgary Flames". Atminējāmies, ka vēl pirms trim gadiem “Dinamo” spēlēja tagadējais Slovākijas Ekstralīgas kluba Trenčīnas “Dukla” uzbrucējs Marcels Hosa, kurš tolaik intervijā “Sporta Avīzei” atzina – visvairāk viņš mācījies tieši no Jāgra.
 
Ozoliņš: "Neesmu ideāls. Ne tuvu."
Sanda Ozoliņa laiks pie Rīgas Dinamo stūres ir noslēdzies. Ne tā, kā to bija iecerējis viņš pats, un ne tā, kā gaidīja atlikušie komandas līdzjutēji. Zinot Sanda augstos standartus un kritisko attieksmi pašam pret sevi – viņam priekšā grūts periods. To, ka pats vērtē sevi zemāk, nekā sajūsminātā publika, torbīd vēl hokejists Ozoliņš intervijā Sporta Avīzei atzina vēl 2014. gadā.
 
Sorokins par Kazahstānu
“Sporta Avīzes” trešajā numurā palūkojāmies uz pašmāju hokejistiem, kuri spēlējuši lielajā Kazahstānā. Viņu vidū ir arī Oļegs Sorokins.
 
Karjeras virsotne – Latvijas izlase
Jānim Blūmam šis ir septītais Eiropas čempionāts. Tas ir Latvijas izlases rekords, un tāds droši vien paliks veselu mūžību. Taču 35 gadus vecais aizsargs šobrīd Stambulā nav vienkārši veterāns, kam izrādīts pēdējais gods – viņa trīspunktnieki joprojām spēj nogalināt jebkuru aizsardzību! Komandas kapteinim nepieciešamās īpašības iemantojis jau bērnībā, no ģimenes. Pie Jāņa Saldū paviesojāmies pirms gada...
 
Pulksteņmeistars Timma
Kad šā gada martā aicinājām uz lielo sarunu Jāni Timmu, paredzējām, ka šoruden viņš būs ļoti svarīgs zobrats Latvijas valstsvienības mehānismā, un līdz šim Stambulā krāslavietis to apliecinājis ar uzviju. Atceroties savu spēlētāja gaitu pirmsākumus, Jānis atzīstas – bijis gatavs uz visu, lai pats nakts melnumā oranžo bumbu nenāktos nomainīt pret segu un spilvenu...
 
Snaipera roka ar četriem pirkstiem
Eiropas čempionāta finālturnīra mačā ielidināt pretinieku grozā septiņus tālmetienus – tas līdz šim nebija padevies nevienam spēlētājam Latvijas izlases vēsturē. Pirmdien spēlē pret britiem to paveica Dāvis Bertāns, turklāt – ar nieka astoņiem mēģinājumiem! Pagājuši tikai 12 gadi kopš dienas, kad šķita – šī roka pa grozu vairs nemetīs nekad...
 
"Nepilsonis" Peiners ar lielo sirdi
Kad viņš iznāk laukumā, to nav iespējams palaist garām – jo gandrīz vienmēr notiek kas neordinārs. Žanis Peiners nav basketbolists, kura spēle iekļaujas standarta rāmjos, un par to varam pārliecināties arī patlaban – Latvijas izlases cīņās Stambulā. Par Žani plašāku materiālu veidojām pirms diviem gadiem.
 
Lūsiņi par Edgara karjeras sākumu
“Sporta Avīzes” trešajā numurā rakstījām par vecāku aizrautību, sūtot bērnus trenēties kādā sportā veidā. Atskatījāmies arī uz hokeja vārtsarga un nu jau arī TV komentētāja Edgara Lūsiņa karjeras sākumu.