Daumants

Sporta Avīze 29.janvāris 2018
 
F64
Viņu dēvē dažādi. Autoritāte. Kapteinis. Elks, etalons, paraugs. Pārcilvēks. Šo pacilājošo epitetu uzskaitījumu varētu arī turpināt. Visi šie vārdi izskan no cilvēku mutēm, stāstot par Daumantu Dreiškenu. Šodien Daumants izraudzīts par Latvijas komandas karognesēju gaidāmo Phjončhanas olimpisko spēļu atklāšanas ceremonijā, tāpēc īstais brīdis materiālam, ko par viņu gatavojām pirms trijiem gadiem.

PUIKA KĀ PUIKA

Daumants Dreiškens uzaudzis Gulbenes pusē, Stāķos. Dreiškenu triju bērnu ģimenē Daumants bija pastarītis - pats jaunākais. Auga kopā ar divām vecākām māsām. «Māsas viņam bija autoritātes, šefi. Daumants bija spiests pakļauties,» stāsta Daumanta mamma Silvija. «Māsas viņam atlaides nedeva, tāpēc ravēšanas norma bija tādi pati kā lielajām māsām. Kādu nu vecākā māsa bija noteikusi. Viņš izlīdzējās ļoti elementāri - saaicināja draugus un pa visiem ātri tika galā,» nosmej mamma.

Daumants nekad nav kautrējies uzsvērt, ka ir lauku puika. Tieši otrādi - viņš ar to vienmēr ir lepojies, minot kā iemeslu, kāpēc karjera sportā attīstījusies tik veiksmīgi. «Daumants bērnībā bija puika kā puika. Tajā laikā datoru nebija. Viņš uzauga, sētā spēlējoties ar puikām, darot lauku darbus. Draudzīgs un komunikabls jau tajā vecumā. Par blēņām arī būtu daudz ko stāstīt...» Daumanta mamma plati pasmaida.

To, ka daba puiku ir apveltījusi dotībām, uz kurām vēlāk izdevās uzbūvēt sportista karjeru, vecāki pamanījuši jau bērnībā. Varējis panest tādus smagumus, kādus citi vienaudži pat īsti nevarēja izkustināt, arī kājas bija gana veiklas. «Kad Daumants vēl gāja bērnudārzā, viņš reiz atskrēja pie manis uz darbu un paziņoja: «Es skrēju ātrāk nekā audzinātāja!»» kādu simbolisku epizodi atmiņā atsauc Silvija Dreiškena. Pēc tam gan bijusi skaidrošanās...

Vecāki paši ar sportu augstā līmenī nav nodarbojušies, taču abiem sports vienmēr bijis sirdij tuvs. Tāpēc dēla nostāšanās uz sporta takas nekādu izbrīnu neraisīja. «Jūs jau redzat - mēs paši arī neesam nekādi mazie cilvēki,» norāda Daumanta mamma Silvija, liekot saprast, kā miesās brangais sportists ticis pie tāda materiāla.

F64

Turpinājumu lasi nākamajā lapā