Rebeka

Sporta Avīze 4.aprīlis 2017
 
Rebeka Koha / Romāns Kokšarovs, F64
Šī nedēļa Latvijas sportā sākās ar Eiropas vicečempiona titulu svarcelšanā, ko izcīnīja 18 gadus vecā ventspilniece Rebeka Koha. Ciemos pie Rebekas bijām vēl 2014. gadā, kad 16 gadus jaunā meitene vēl tikai sapņoja par lieliem panākumiem un tikšanu uz Rio spēlēm...

Rebekai ir 16 gadu. Viņa mācās Ventspils 6. vidusskolas 10. klasē. Patīk atpūsties kopā ar draugiem, klausīties populāro mūziku un dejot, garšo saldumi. Augumā viena no mazākajām klasē - pagaidām pastiepusies vien līdz 155 centimetriem, arī uzkāpjot uz svariem - nepilns pussimts kilogramu. Pavisam parasts pusaudzes portrets? Jā, tā varētu teikt, taču ir viens bet - Rebekas aizraušanās ir svarcelšana. Un viņa ir spēcīgākā sieviete Latvijā.

Rekordkarstā saule nelielo Ventspils sporta nama svarcelšanas zāli dienas gaitā uzkarsējusi līdz vieglas pirts temperatūrai - sviedru lāses uz pieres drīz izlaužas pat mums ar fotogrāfu, kaut smagos stieņus un ripas vērojam vien pa gabalu. Pievērtās logu žalūzijas situāciju īpaši neglābj. Vīri darbojas nesteidzīgi, taču pamatīgi, ar katru nākamo piegājienu pamazām kāpinot ceļamo svaru. Līdzās latviešu un krievu valodai ieskanas arī angļu - apmaiņas programmas ietvaros Ventspilī ieradusies grupa norvēģu atlētu, kurus ar acs kaktiņu pieskata treneris Andruškevičs, pēc katra mēģinājuma vai nu piekoriģējot kādu niansi, kas izpildīta tehniski neprecīzi, vai arī atzinīgi pametot uz augšu īkšķi, sak - malacis, šoreiz viss kārtībā! Ierasto ritumu nemaina arī Rebekas ierašanās, kaut gan meitenes šajā svaru zālē ir retums. Precīzāk gan būtu teikt - ne tikai šajā zālē, bet sporta veidā vispār, vismaz pie mums. Vēl precīzāk - Rebeka Koha ir vienīgā sieviete, kas Latvijā nopietni nodarbojas ar šķietami tik vīrišķo svarcelšanu. Kad interneta portāli vēsta par jaunās ventspilnieces kārtējiem sasniegumiem, daļa tautas komentāros joprojām šausminās - kas tas par ārprātu? Pusaugu meitene un svarcelšana! Taču Rebeku tas nesatrauc. Viņa ir pārliecināta par savu izvēli.

Turpinājumu lasi nākamajā lapā