Ronaldu, picas un Roberto Meloni

JĀNIS FREIMANIS 4.decembris 2018
 
ROMĀNS KOKŠAROVS, F64

Futbola sezona nekad nebeidzas. Starptautiskajā arēnā tā tas patiešām ir. Kamēr Latvijas futbolisti rakstīs vēstules Ziemassvētku vecītim, citviet pasaulē turpināsies cīņas gan Anglijas Premjerlīgā un Itālijas A sērijā, gan UEFA Čempionu līgā. Saderēt par kājbumbas tēmu šoreiz aicinājām visdziļāk futbolā esošo aktieri Kristiānu Kareļinu un Latvijas labāko futbola tiesnesi Andri Treimani, kurš šoruden pirmoreiz pūta svilpē arī Čempionu līgas spēlē.

1. AR KĀDU REZULTĀTU BEIGSIES ANGLIJAS PREMJERLĪGAS 8. DECEMBRASPĒLE STARP MANCHESTER CITY UN CHELSEA?

- Kristiāns Kareļins: 1:0

- Andris Treimanis: 3:2

- OlyBet eksperts: Mūsuprāt, spēle nebūs tik rezultatīva, kā prognozē Andris, bet Kristiāna prognoze ir visticamākā. Iespējamākās rezultāta prognozes: Man City uzvara ar “1:0” (12% iespējamība) koef. 7.00, “2:0” arī novērtējam līdzīgi (12% iespējamība) vai koef. 7.00, kā arī “1:1” (10% iespējamība) ar koef. 8.00.

Kristiāns: Ja runājam par rezultātu, tad domāju, ka ar 1:0 uzvarēs City. Bet reāli jau šis duelis jāvērtē globālāk - spēlēs Apvienotie Arābu Emirāti pret Krieviju, jo klubu īpašnieki ir Šeihs Mansurs (City) un Romāns Abramovičs (Chelsea). Nesen no čomiem dzirdēju stāstu par to, kā Saūda Arābijā spēlē volejbolu. Arēnā sēž divi cilvēki - komandu īpašnieki. Nevienu citu iekšā nelaiž, un viņiem arī neinteresē volejbols. Taču šie divi kungi tādā veidā vienkārši mērās ar krāniņiem. Tas īpašnieks, kura komanda zaudēs, nākamajā reizē nopirks vēl pāris spēlētājus.

Andris: Nu ja. Jo viņš taču grib vinnēt to otru. Tās ir viņu derības.

Kristiāns: Un reizēm var ielaist arēnā arī parasto tautu, lai arī tā papriecājas. Bet, runājot par futbolu, saku: AAE pret Krieviju - 1:0.

Andris: Abas komandas ir starp Premjerlīgas līdervienībām, un abas pēdējās spēlēs diezgan daudz sit iekšā. Premjerlīga vispār ir rezultatīvs čempionāts, tādēļ es lieku uz rezultātu 3:2 Gvardiolas un City labā. Domāju, ka spēle būs rezultatīva.

Kristiāns: Varbūt tad 7:2, kā bija pirmajā pārspēļu mačā starp Metta/LU un Super Nova.

Andris: (Smejas.) Ņemot vērā, ka Gvardiola milzīgu uzmanību pievērš niansēm, es teikšu, ka tas ļaus viņa komandai uzvarēt. Paskaties uz Gvardiolas iepriekšējām komandām - Barcelona un Minhenes Bayern, visur viņš atnāk un ievieš savu kārtību. Šķiet, ka futbolā neko jaunu vairs nevar izdomāt, tomēr viņam izdodas atrast kādas novitātes, kas uzreiz nostrādā.

Kristiāns: Spēks ir niansēs. Kas tad atšķir labu spēlētāju, tiesnesi vai aktieri no izcila? Detaļas! Agrāk man patika Arsenal, bet tagad vairs ne. City tiešām demonstrē skatāmu futbolu, turklāt man patīk uzvarētāji. Es neesmu anglis, kurš par kādu konkrētu klubu fano tikai tāpēc, ka to darīja vēl viņa vecvectēvs.

Andris: Jā, bet tā ir viena no Eiropas un, konkrēti, Anglijas futbola burvībām - paaudžu pēctecība. Tu jūties piederīgs kādam klubam. Latvijā tās trūkst. Gan sportā, gan citās jomās.

Kristiāns: Mhm. Ja tu esi vilks, tad līdz galam. (Smejas.)

---

2. CIK VĀRTU MADRIDES REAL IESITĪS UEFA ČEMPIONU LĪGAS 12. DECEMBRA SPĒLĒ PRET MASKAVAS CSKA?

- Kristiāns Kareļins: 2

- Andris Treimanis: 3

- OlyBet eksperts: Prognozējam, ka šī spēle būs gana rezultatīva. Iespējamību, ka REAL gūs 3 vai vairāk vārtus novērtējam ar 54% iespējamību.

REAL vārtu skaits Mazāk/Vairāk par 2.5: 2.1-1.70 (46%/54%)

Andris: Pirmajā spēlē Maskavā Real zaudēja ar 0:1...

Kristiāns: Jā, bet tobrīd jau Real zaudēja visiem pēc kārtas.

Andris: Es teikšu, ka Real iesitīs trīs golus.

Kristiāns: Tad es saku, ka divus. Andris vienmēr ir soli priekšā, viņš ir optimists. Viņam patīk skaists un rezultatīvs futbols.

Andris: (Smejas.) Saku, ka iesitīs trīs vārtus, lai gan Real pēdējā laikā maz sit iekšā. Ņemot vērā, ka starpsezonā komandu atstāja Krištianu Ronaldu, notiek pārbūve. Arī treneris jauns. Bet trenera maiņa komandai allaž ir kā pote, pēc kuras sākas jauns vilnis.

Kristiāns: Tā jau ir - ja komandai ir sūdīgi rezultāti, tad nevari atlaist uzreiz visus spēlētājus. Taču kaut kas ir jāmaina, un mainīts tiek treneris, kurš šādās situācijās ir upura lomā. Tu esi foršs džeks, bet, sorry, vajag dabūt jaunas emocijas...

Andris: Lopetegi šis vispār ir neveiksmīgs gads. Atceroties, kas notika ar Spānijas izlasi.

Kristiāns: Kā saka, #VīrietimNeveicas. It kā jau futbols ir komandas sporta veids, spēlē 11 spēlētāju, bet… Varbūt tas nav saistīts, taču aizgāja Ronaldu, un Real apstājās.

---

3. CIK VĀRTU ITĀLIJAS A SĒRIJAS SEŠĀS SPĒLĒS DECEMBRĪ GŪS TURĪNAS JUVENTUS ZVAIGZNE KRIŠTIANU RONALDU?

- Kristiāns Kareļins: 6

- Andris Treimanis: 5

- OlyBet eksperts: Piekritīsim abiem ekspertiem. Mēs arī domājam, ka Ronaldu iespējas gūt 5-6 vārtus sešās decembra spēlēs ir visnotaļ reālas.

Ronaldo vārti A sērijas decembra sešās spēlēs Mazāk/Vairāk par 5.5: 1.65/2.20 (57%/43%)

Kristiāns: Domāju, ka tādam vīrelim kā viņš normāli būtu gols vidēji spēlē - tātad seši.

Andris: Es saku - pieci, jo divas spēles ir pret ļoti nopietniem konkurentiem - Roma un Inter. Kā jau tu teici - normāli tāds vecis sit iekšā vidēji vienus vārtus spēlē, taču šoreiz pretinieku dēļ būs pieci. Turklāt A sērija nav tik rezultatīva kā Premjerlīga. Lielāka uzmanība tiek pievērsta aizsardzībai.

Kristiāns: Kad vecais zēns vēl spēlēja Real, sporta ziņās Latvijā viņš parādījās krietni biežāk. Tagad Juventus viņš turpina gūt vārtus, taču par viņu vairs tā nerunā. Arī manā informācijas telpā Juventus nav tik saistoša tēma. Kas ar tiem itāliešiem - picas un Roberto Meloni! Toties Real komandu mīl visi.

Andris: Tomēr uzskatu, ka Vecā sinjora baigi atdzimst. Arī Ronaldu iedos gan Juvei, gan A sērijai pievienoto vērtību, lai cilvēki tai vairāk sekotu līdzi. Arī jaunais stadions. Klubs ies uz augšu. Mani ļoti interesē, kā viņiem veiksies tieši Čempionu līgā.

Kristiāns: Ja paskatās uz spēlētāju uzvārdiem, tad tā tiešām ir laba komanda. Tāda European Hit Radio Top 20.

Andris: Turklāt jāatceras, ka, pirms Ronaldu pārgāja uz Real, Juventus ļoti gribēja viņu dabūt. Bet attiecības ar Real prezidentu viņam beigās sabojājās. Cik lasīju, tad brīdī, kad Ronaldu prasīja jaunu līgumu, kluba prezidents nebija gatavs viņam maksāt. Lai gan šajā laikā Ronaldu bija izcīnījis visus iespējamos titulus.

Kristiāns: Var jau runāt par milzīgajām transfēru summām futbolā, taču, ja palasi, cik klubs pēc tam atsit tikai ar kreklu tirgošanu vien... Varbūt Mettai jāparaksta Ronaldu - ar krekliem to tāpat pēc tam atpelnīs!