Zem saules uz ledus

JĀNIS FREIMANIS 27.novembris 2018
 
DMITRIJS SUĻŽICS, F64

Pēc veiksmīgā sezonas sākuma Rīgas Dinamo komanda septembra beigās un oktobra pirmajā pusē desmit spēlēs izcīnīja tikai divas uzvaras. Kā komanda izskatīsies oktobra beigās un novembrī? To aicinājām pazīlēt bijušo Dinamo aizsargu Jēkabu Rēdlihu un labu viņa draugu dziedātāju un aktieri Nauri Brikmani, kurš pagaidām hokejā - lai arī ar azartu - vēl tikai apgūst spēles noteikumus, tādēļ uz ripām skatās ar mākslinieka acīm. Caur rozā brillēm. Bet - zem saules.

KURŠ NO LATVIJAS HOKEJISTIEM - MIKS INDRAŠIS (9 SPĒLES) VAI KASPARS DAUGAVIŅŠ (8 SPĒLES) - NOVEMBRĪ KHLSAKRĀS VAIRĀK REZULTATIVITĀTES PUNKTU?

- Nauris Brikmanis: Daugaviņš (7)

- Jēkabs Rēdlihs: Indrašis (6)

- OlyBet eksperts: Mēs dodam priekšroku Kasparam. K.Daugaviņš 1.70 (55.5%) - M.Indrašis 2.1 (44.5%)

Nauris:Miks forši spēlē volejbolu. Viņam ir labs augums, viņš riktīgi gremdē!

Jēkabs:Es saku, ka vairāk punktu sakrās Indrašis. Ceru, ka viņš ieskriesies vēl vairāk. Novēlu viņam līdz galam iejusties Maskavas Dynamo. Ja visu laiku esi dzīvojis vienā komandā un bijis komforta zonā, tad, pārejot uz citu komandu, jūties mazliet izmests no laivas. Gribētos, lai viņš Maskavā atveras vēl vairāk. Teikšu, ka deviņās spēlēs viņam novembrī būs seši rezultativitātes punkti, bet Kasparam būs pieci.

Nauris:Abi čaļi kapāsies, cīnīsies par ledu, par vietu zem saules. Par vietu zem saules uz ledus. Jēkabs jau izanalizēja, tāpēc es vienkārši teikšu, ka viņiem katram būs pa septiņiem punktiem.

Jēkabs:Paga, paga, nu tā nevar - ir jāizvēlas viens no viņiem!

Nauris:Nu, labi, tad teikšu - Kasparam septiņi, Indrašim seši.

Jēkabs: Simts punktu, ka uz haļavutu atkal vinnēsi...

Nauris: Protams, ka es vinnēšu! Bet jāatzīst, ka grūti izšķirties, jo viņus abus pazīstu. Jēkabam droši vien ir vēl grūtāk.

Jēkabs:Hokejs un sports vispār ar to ir superīgs, ka ir baigi grūti kaut ko prognozēt. Vienam čalim vienā mēnesī spēle var baigi aiziet, bet otram - gluži pretēji. Un tad nākamajā mēnesī viss atkal sagriežas kājām gaisā.

Nauris:Tādēļ novēlam, lai nekas īpaši nemainās un viņiem abiem veicas labi. Cīnīties par vietu zem saules uz ledus.

---

CIK VĀRTU TRĪS MĀJAS SPĒĻU SĒRIJĀ PRET SKA, SEVERSTALUN LOKOMOTIVRĪGAS DINAMOIEMETĪS SKAITLISKAJĀ VAIRĀKUMĀ?

- Nauris Brikmanis: 2

- Jēkabs Rēdlihs: 3

- OlyBet eksperts:Lokomotīve mazākumā ielaiž ļoti maz, tikai 8%. SKA - 15%, Severstal 27% gadījumos. Turpretī Dinamo Rīga gūst vārtus vairākumā 25% gadījumos.Ņemot vērā šo informāciju, mūsu prognoze būs šāda - Dinamo Rīga šajās trīs spēlēs gūs 1-2 vārtus. Mazāk/Vairāk 1.5 vārti - 1.75/2.05 (54%/46%)

Nauris:Domāju, ka divus. Pirmajā spēlē pret SKAneiemetīs, tur nav variantu. Miķelis baigi kontrolēs ripu, Makmilans kaut ko hajikš,hajikš, bet Dārziņš satrakosies un viens pats mēģinās uzvarēt pretinieku komandu. Turklāt tas notiks jau pēc vairākuma laika.

Jēkabs: Ļoti laba analīze! Lasot interviju ar Ankipānu, es no viņa sapratu, ka vairākumā vispār nepieciešami pārveidojumi, jo pēdējās spēlēs vairākums pamatīgi klibo.

Nauris:Latvijai vispār vairākumā nekad neiet.

Jēkabs: Dinamo jau nav tikai latvieši, bet tik un tā nesanāk...Visas trīs spēles būs ļoti smagas. Bet esmu optimists, tāpēc teikšu, ka vairākumā iemetīs trīs vārtus. Gribētos, lai iemet vairāk, bet tās būs grūtas spēles, daudz vairākumu mums nebūs.

Nauris:Es paceļu likmes. Saku, ka abus divus vairākuma vārtus iemetīs vienā spēlē. Es tā jūtu.

---

CIK REZULTATIVITĀTES PUNKTU NOVEMBRA ASTOŅĀS SPĒLĒS SAKRĀS MIĶELIS RĒDLIHS?

- Nauris Brikmanis:10

- Jēkabs Rēdlihs: 5

- OlyBet eksperts: Pēdējā laikā Miķelim šajā aspektā neveicās. Būsim pesimistiskāki par ekspertiem un prognozēsim, ka Miķelis gūs 3-4 rezultativitātes punktus. Mazāk/Vairāk par 3.5 koef. 1.90-1.90 (50%/50%)

Jēkabs:Pirmajam dosim vārdu Naurim, lai nav tā, ka es kaut ko pasaku, bet viņš atbild ar to pašu, tikai pamainot ciparu.

Nauris: (Smejas.) Vispār interesanti, ka ar Miķeli iepazinos savā kāzu gadadienā. Lai cik tas arī jocīgi būtu. Tajā vakarā vienkārši sapratām, ka gribam iepazīties. Tā sākās mūsu skaistā draudzība.

Jēkabs:Man pilnīgi asariņa nobira...

Nauris: Jā, jā. Un mums tās rozā brilles joprojām nekrīt nost! Taču mēs to brīdi gaidām. Bet ar Jēkabu iepazināmies bērnu dzimšanas dienas ballītē. Vispār jau grūti, ka hokejā ne visus metienus skaita par gūtajiem vārtiem. Ja jau tik labi sanāk uzmest, tad vajadzētu skaitīt. Iedot kaut pusi punkta!

Jēkabs:Nu ja, nevajag jau uzlikt uz tablo, bet vismaz jāpieskaita tas punkts Miķelim.

Nauris:Domāju, ka Miķelim novembrī astoņās spēlēs būs 16 punktu!

Jēkabs:Ir baigi labi! Pie tā arī paliec. (Smejas.) Es tad teikšu 15 un vismaz būšu tuvāk realitātei.

Nauris:Miķelis tagad dabūja pa ausi un sāks spēlēt. Reizēm ir jādabū ar ripu pa ausi, lai spēle aizietu.

Jēkabs:Nu, labi, es paredzu, ka brālis sakrās piecus rezultativitātes punktus.

Nauris:Man tad jāsaka reālāks skaitlis? Tad lai būtu desmit.

Jēkabs:Un papildus saderam arī uz Miķeļa alu. Tev vispār garšo?

Nauris:Jā, tas ir ļoti garšīgs. Patiešām! Īpaši izlejamais. Tas, kas tek no krāna pie Miķeļa mājās. (Smejas.) Bet arī pudelēs ir labs. Man mājās stāv joprojām, un nedzeru tikai tāpēc, ka man kakliņš ir tāds jūtīgs. Bet mans darbs atkarīgs no tā, kā strādā kakliņš.