Kā saņems, tā krāmēs

JĀNIS FREIMANIS 28.septembris 2018
 
Publicitātes foto

Abi ir Jāņi, abi ir Latvijas izlases pamatsastāva spēlētāji, un abi jaunajā sezonā pārstāvēs Grieķijas basketbola grandu Pirejas Olympiacos. Oktobrī sāksies gan Nacionālās basketbola asociācijas, gan ULEB Eirolīgas jaunā sezona. Jānis Strēlnieks un Jānis Timma notikumiem okeāna viņā pusē vairāk sekos caur latviešu prizmu, bet Eirolīgas kaislību virpulī būs ierauti arī paši. Turklāt šosezon Eiropas spēcīgākajā klubu turnīrā diezgan regulāri pretinieku rindās būs arī pa kādam komandas biedram no valstsvienības.

CIK TĀLMETIENU KOPĀ SEPTIŅĀS NBA REGULĀRĀ ČEMPIONĀTA OKTOBRA SPĒLĒS REALIZĒS DĀVIS BERTĀNS?

TIMMA: 13

STRĒLNIEKS: 18

OlyBet eksperts: Uzskatām, ka Dāvis pirmajās septiņās spēlēs realizēs 11-12 tālmetienu. Pirmajās septiņās spēlēs realizētu tālmetienu skaits - Dāvis Bertāns Mazāk/Vairāk 11.5 - koef. 1.91-1.91 jeb 50/50 iespējamība.

Strēlnieks: Domāju, ka šajā sezonā Dāvim Sanantonio Spurs komandā vajadzētu spēlēt vairāk un stabilāk nekā pērn. Ceru, ka vidēji mačā viņš laukumā pavadīs 20-25 minūtes. Vismaz sezonas sākumā. Bet turpinājumā, gribētos ticēt, ka viņš spēlēs vēl vairāk.

Timma: Arī es domāju, ka šajā sezonā viņam vajadzētu spert vēl vienu soli augšup. Dāvis jau ir apliecinājis, ka var spēlēt NBA un dot pienesumu Spurs komandai. Pieļauju, ka sākumā viņš vēl tik bieži neuzņemsies iniciatīvu, bet, pieaugot spēles laikam, viņš arī vairāk izdarīs metienus.

Strēlnieks: Viņam jāuzņemas iniciatīva. Viņš taču vienmēr tiklīdz saņem bumbu, tā krāmē. (Smejas.) Kad Dāvis saņem bumbu, tu jau zini, kas notiks.

Timma: Jā, tomēr es domāju, ka sezonas sākumā viņš būs pieticīgāks. Bet, ja viņš sezonas laikā sajutīs uzticības kredītu no treneriem, tad viņš krāmēs biežāk.

Strēlnieks: NBA ar tām spēlētāju lomām bieži vien īsti nemaz nevar saprast. Vienā spēlē ir tā, bet nākamajā jau citādi.

Timma: Īpaši jau Spurs komandā, kurā katrā spēlē treneris skatās, kuru no spēlētājiem atpūtināt. Viennozīmīgi, ka Dāvja loma šajā sezonā pieaugs, taču, cik liela tā būs, šobrīd ir grūti pateikt.

Strēlnieks: Svarīgi ir tas, ka viņš jau psiholoģiski ir izgājis cauri tam, kad vienā spēlē vari spēlēt daudz, bet nākamajā pat netikt laukumā. Tāpēc viņš nesabruks tamlīdzīgās situācijās.

---

CIK PUNKTU EIROLĪGAS 18. OKTOBRA SPĒLĒ PRET PIREJAS OLYMPIACOS IEMETĪS MILĀNAS OLIMPIA SPĒLĒTĀJS DAIRIS BERTĀNS?

TIMMA: 10

STRĒLNIEKS: 12

OlyBet eksperts: Piekrītam ekspertiem, pret Olympiacos Dairis iemetīs ap 11 punktiem. 18. oktobris Olympiacos Piraeus - Ax Armani Exchange Olimpia Milan. Dairis Bertāns punktu skaits - 10.5 Mazāk/Vairāk koef. 1.85-1.96 jeb 51.5/48.5 iespējamība.

Strēlnieks: Ar Dairi un Milānas komandu ir tā, ka nekad nevari zināt, kas tajā dienā notiks. Piemēram, pērn viņš pret mums Grieķijā nemaz nespēlēja. Dairis jau ir spējīgs īsā laikā samest daudz punktu. Hmm, nevaru teikt daudz, jo tad viņš arī sametīs. Bet, ja pateikšu par maz, tad atkal gribēs pierādīt.

Timma: Es teikšu, ka viņš iemetīs desmit punktu.

Strēlnieks: Tad es teikšu, ka būs 12 punktu. Tie tādi vidēji rādītāji. Ar šādām mūsu prognozēm viņš jutīsies mierīgs un apmierināts. (Smejas.) Laiks rādīs, bet pagaidām Dairis ir izteicies, ka viss ir labāk nekā bija pērn. Vismaz pirmssezonas posmā. Itālijas čempionu tituls ļāvis trenerim nomierināties. Spiediens vairs nav tik liels. Bet tik un tā pirms sezonas prognozēt Daira lomu nav iespējams. Spēlētāji ir mainījušies, bet spēles stils diez vai mainīsies. Galvenais, lai viņu vairāk izmantotu.

Timma: Es jau zinu, ka mums Olympiacos komandā sezonas galvenie mači būs pret Panathinaikos. Tajos visas likmes dubultosies. Ja vienā nedēļā būs divi mači un viens no tiem pret Panathinaikos, tad nebūs šaubu, kura ir galvenā spēle.

Strēlnieks: Tur jau basketbols paliek otrajā plānā. Dominē cīņa, iešana kaulā. Protams, kaut kas jāsamet ir, bet vairāk tā ir cīņa, nevis spēle. Jo īpaši pašu grieķu starpā. Bet mēs jau pavelkamies tam līdzi. Kopumā šajā sezonā Eirolīgā būs ļoti daudz favorītu - CSKA, Madrides Real, Barcelona Lassa

Timma: Daudzas komandas ir pastiprinājušās, un tām ir interesanti sastāvi. Bet tikai sezonas laikā varēs novērtēt, kā spēlētāji sastrādāsies laukumā. Būs interesanti. Turklāt gandrīz katrā otrajā komandā būs kāds latvietis.

---

CIK UZVARU NBA REGULĀRĀS SEZONAS PIRMAJĀS ASTOŅĀS SPĒLĒS IZCĪNĪS STARPSEZONĀ LIELAS PĀRMAIŅAS PIEDZĪVOJUSĪ LOSANDŽELOSAS LAKERS KOMANDA?

TIMMA: 3

STRĒLNIEKS: 4

OlyBet eksperts: Šajā jautājumā arī esam vienisprātis ar ekspertiem. Lakers uzvaru skaits regulārās sezonas pirmajās astoņās spēlēs - Mazāk/Vairāk 3.5 koef. 2.00-1.82 jeb 47.7/52.3 iespējamība.

Strēlnieks: Man šīs vasaras pārmaiņas nepatīk. Bet es spēju saprast Lebronu. Ja viņš izcīnīs čempionu titulu arī Lakers rindās, tad, manuprāt, viņš kļūs par vienīgo spēlētāju, kas uzvarējis trīs dažādu komandu sastāvos. Tādā veidā viņš var atkal pārrakstīt vēsturi. Līdz fināliem jau viņš allaž tiek, bet ar tiem palīgiem tā ir, kā ir. Palīgu pietrūks arī šosezon, bet domāju, ka ilgtermiņā šī pāreja varētu atmaksāties.

Timma: Nākamā vasara brīvo aģentu tirgū varētu būt pagrieziena punkts. Iespējams, ka tieši uz to viņš cer. Klīst baumas par Kevinu Durentu…

Strēlnieks: Domāju, ka Lebrons būs arī labs mentors Lakers jaunajiem spēlētājiem. Jo vismaz potenciāla ziņā viņiem ir daudz labu jauno spēlētāju. Šī sezona Lakers vēl nebūs īstā, bet nākamajā sezonā viņi jau varētu būt titula pretendenti. Taču patiesībā es NBA regulāri sekoju tikai Kristapam un Dāvim, bet pārējām komandām pieslēdzos tikai uz play-off laiku.

Timma: Ar mani ir tāpat. Regulārajā čempionātā tikai apskatos video apskatus un savējos puišus. Retu reizi sanāk paskatīties kādas citas spēles. Piemēram, pagājušajā sezonā vēroju Ziemassvētku maču starp Klīvlendas Cavaliers un Goldensteitas Warriors. Manuprāt, Austrumu konferences komandām tomēr ir vieglāks spēļu grafiks. Kā tu domā, vai Warriors šosezon kāds apturēs?

Strēlnieks: Teikšu tā - ja Kriss Pols būs vesels līdz pat sezonas pēdējai spēlei, tad, manuprāt, Hjūstonas Rockets ir vienīgā, kas var uzvarēt Warriors komandu. Nosegt viņus nevar neviens, bet Rockets vismaz ir spējīga samest vairāk nekā Goldensteita.

Timma: Sērijā līdz četrām uzvarām, tomēr domāju, ka Warriors uzvarēs jebkuru. Viņiem komandas kodols ir kopā jau vairākus gadus, arī treneris un sistēma ir viena un tā pati. Pieļauju, ka citas komandas var vienīgi cerēt, ka Demarkuss Kazinss viņiem pabojās komandas iekšējo mikroklimatu. Taču tad, visticamāk, sekos maiņa un vietā nāks kāds cits labs spēlētājs. Warriors ir pārāk pieredzējusi komanda, lai vienam cilvēkam ļautu sabojāt to, kas ir veidots vairāku gadu garumā.