Kaujā dosies ne tikai veči

Jānis Freimanis 4.septembris 2018
 
Dmitrijs Suļžics, F64

Septembra vidū par ceļazīmi uz Pasaules kausu turpinās cīnīties Latvijas vīriešu basketbola izlase, bet dāmas jau atkal aizsteigušās priekšā un mēneša beigās dosies uz Kanāriju salām. Pirmajā mirklī tas izklausās pēc ieilguša vasaras atvaļinājuma, taču patiesībā Latvijas sieviešu basketbolam šis būs vēsturisks rudens - valstsvienība pirmoreiz piedalīsies Pasaules kausa izcīņā! Arī personāži, kas Sporta Avīzes rubrikā šoreiz slēdz derības, ir mūsu dāmu basketbola leģendāras vērtības: Anete Jēkabsone-Žogota - visu laiku rezultatīvākā izlases spēlētāja, bet Aivars Vīnbergs - ilggadējs treneris, kurš 1999. gadā pirmoreiz izveda Latvijas izlasi Eiropā, izcīnot devīto vietu.

Cik uzvaru Pasaules kausa izcīņā Kanāriju salās gūs Latvijas izlase?

Anete Jēkabsone-Žogota: 4

Aivars Vīnbergs: 3

OlyBet eksperts: Piekrītam Anetei un Aivaram, viņu minējumi ir ar vislielāko varbūtību. Piedāvājam šādu prognozi par Latvijas izlases uzvaru skaitu Pasaules kausa izcīņā:

Uzvaru skaits -

0 - koef. 81.00

1 - koef. 12.00

2 - koef. 6.50

3 - koef. 3.00

4 - koef. 3.00

5 - koef. 4.00

6 vai vairāk - 16.00

Aivars: Cik tad kopā sanāk spēles? Trīs grupā, astotdaļfināls, ceturtdaļfināls un tad par vietām. Ja tiekam līdz ceturtdaļfinālam, tad būs vismaz septiņas spēles.

Anete: Grupā vajadzētu būt divām uzvarām - pār Ķīnu un Senegālu. Tad jāskatās, kas nāks pretī.

Aivars: Patiesībā viss ir diezgan labvēlīgi. Pirmajā vietā C grupā, visticamāk, būs Spānija, bet no pārējām trim komandām - Japāna, Puertoriko un Beļģija - ir pilnīgi vienalga, kas nāks pretī. Ja astotdaļfinālā dabūsim trešo uzvaru, tad jau būsim astotniekā. Domāju, ka Latvijas izlase turnīrā izcīnīs trīs uzvaras.

Anete: Piekrītu tiktāl, ka zaudēsim ceturtdaļfinālā. Bet spēlēs par 5. līdz 8. vietu meitenes dabūs vēl vienu uzvaru. Tātad Latvijas izlase turnīrā gūs četras uzvaras. Kas vispār nāk pretī ceturtdaļfinālā, ja uzvaram astotdaļfinālā?

Aivars: Ja no grupas izejam kā otrās, tad, visticamāk, pretī būs Austrālija, bet, ja izejam no grupas kā trešās - visticamāk, Francija.

Anete: Tagad jau līmenis izlīdzinājies, izņēmums ir tikai ASV un varbūt arī Austrālija un Spānija, tā kā cīnīties var. Eiropas čempionātā Francija finālā Spānijai zaudēja diezgan pārliecinoši, 55:71.

---

Cik kļūdu Latvijas spēlētājas pieļaus mačā pret ASV izlasi?

Anete Jēkabsone-Žogota: 15

Aivars Vīnbergs: 18

OlyBet eksperts: Vidēji spēlē Latvijas spēlētājas pieļauj 13-14 kļūdas, bet ņemot vērā ka pretī nāk ASV izlase… Piekritīsim Aivaram, vidējam kļūdu skaitam ir jāpalielinās.

Cik kļūdu Latvijas spēlētājas pieļaus mačā pret ASV izlasi?

Mazāk/Vairāk 17.5 kļūdas koef. 1.91-1.91

Anete: Amerikānietes segt īpaši negrib, tādēļ mums pašām jācenšas nekļūdīties uzbrukumā. Viņas mūs baigi nepresēs, būs vairāk tendētas uz uzbrukumu.

Aivars: Kļūdas mums varētu rasties tajās situācijās, ja centīsimies iespēlēt bumbu centra spēlētājām, jo tad amerikānietes vienkārši pārlieksies pāri un pārtvers piespēles. Es atkal būšu skarbāks nekā Anete un teikšu, ka pieļaus 18 kļūdas, kas ir gana daudz valstsvienības līmenim.

Anete: Es gribēju teikt, ka būs 15 kļūdas. Arī tas jau būtu daudz. Kura spēle pēc kārtas tā mūsējām būs?

Aivars: Pēdējā grupas spēle. Ja abas jau būs vinnējušas mačus pret Ķīnu un Senegālu, tad tā būs cīņa par uzvaru grupā un automātisku vietu ceturtdaļfinālā.

Anete: Protams, vienmēr jādodas laukumā ar domu par uzvaru, tomēr... Neizskatās, ka amerikānietes kāda komanda varētu aizķert. Vismaz ne tuvākajā nākotnē. Esmu pārliecināta, ka ASV atkal kļūs par čempioni. Atceros, ka mēs spēlējām Dimanta bumbas turnīrā pirms Pekinas olimpiskajām spēlēm. Tā bija viena no Latvijas izlases labākajām spēlēm un intriga saglabājās līdz pat spēles beigām (74:84). Iespējams, ka viņas nebija pietiekami koncentrējušās un nenovērtēja mūs.

---

Kāds būs Latvijas izlases spēlētāju vienā spēlē individuāli gūto punktu rekords?

Anete Jēkabsone-Žogota: 26

Aivars Vīnbergs: 24

OlyBet eksperts: Būsim nedaudz pesimistiskāki nekā eksperti. Uzskatām, ka individuāli gūto punktu rekords Latvijas izlasē būs ap 22-23 punktiem.

Latvijas izlases spēlētāju vienā spēlē individuāli gūto punktu rekords: Mazāk/Vairāk 22.5 punkti koef. 1.91-1.91

Anete: Es droši vien liktu uz Elīnu Babkinu, bet cik viņa varētu samest vienā spēlē...

Aivars: Es gan laikam likšu uz Aneti Šteinbergu. Viņa varētu izpausties kādā no pirmajām spēlēm, kurās nebūs biežas spēlētāju maiņas, jo treneris gribēs gūt drošu uzvaru. Es teiktu, ka Šteinberga sametīs 24 punktus. Nav teikts, ka tieši pret Senegālu, bet - visticamāk.

Anete: Elīna jau pagājušajā gadā Eiropas čempionātu sāka iespaidīgi - 20 punkti pret Krieviju un 27 punkti pret Melnkalni. Ja viņa būs tādā pat formā...

Aivars: Protams, izdevīgāk likt uz kādu no ārējās līnijas spēlētājām, jo viņas met trīspunktu metienus.

Anete: Bet arī Anete tagad pie Ainara Zvirgzdiņa būs satrenējusies. Hmm...

Aivars: Jā, viņa jau no jūnija sākuma katru dienu trenējas pie mums, RSU sporta zālē un parkā. Abas kopā ar Karlīnu Nīmani. Katru dienu. Līderes punktu gūšanā jau tāpat būs Anete un Elīna. Ā, bet vēl jau ir Kitija Laksa! Pie tam viņa ir pieradusi spēlēt pret amerikānietēm un tādā spēlē var samest daudz punktu.

Anete: Ja Kitija jutīsies droši un pārliecināti, ka viņa ir viena no līderēm un uz viņu uzbrukumā skatās, tad viņa var samest.

Aivars: Vēl būs svarīgi tas, kādu treneris būs izvēlējies zīmējumu. Uz kurām spēlētājām sadarbības veidos biežāk. Tomēr es palieku pie sava. Šteinberga bija ceturtā rezultatīvākā spēlētāja Eirolīgā. Redzu, kā viņa tagad trenējas. Lieku uz Aneti, kura sametīs 24 punktus.

Anete: Es saku - Elīna. Teikšu - 26 punktus. Varbūt varētu izšaut kāda jaunā spēlētāja, bet domāju, ka Mārtiņš Zībarts lieki neriskēs.

Aivars: Tieši tā. Būs kā filmā - kaujā dodas tikai veči!