Iedarbinām dzinējus!

Ingmārs Jurisons 2.marts 2018
 
Vladislavs Proškins, F64

Normunds ir auto fans jau kopš bērnības. Jaunībā apguvis autoatslēdznieka arodu, bet šobrīd šīs prasmes liek lietā vien, apčubinot kādu no trim ģimenes Mini. Vēl viņam ir savs (Austrumeiropā unikāls!) auto, skūteris, un vienīgais iemesls apslāpēt autoparka paplašināšanu - trūkst vietas, kur spēkratus glabāt... Milzīgs F1 fans, kurš nelaiž garām nevienu sacīksti, vērojot tās krievu Матч ТВ, ar komentētāju Alekseju Popovu. Reinis spiests atzīt - šajā ziņā Normunda priekšā kapitulē, taču F1 ciena, seko un uzskata to par autosporta virsotni. Sagaidot jauno motoru sezonas sākumu, abus vīrus nosēdinājām pie mūsu derību galda... Autosportists Reinis Nitišs pret dziedātāju un producentu Normundu Rutuli.

---

Kādu vietu, nomainījis Hondas dzinēju pret Renault, spānim Fernando Alonso Melburnā ļaus izcīnīt McLaren jaunais, oranžais bolīds?

  • Reinis Nitišs: 5. vietu
  • Normunds Rutulis: izstāsies

OlyBet eksperts: Pēdējos trijos startos Melburnā Alonso netika līdz finišam. Šī sērija izbeigsies šogad ar tikšanu Top-5, ja pat ne Top-4.

Alonso Top-5 - Jā 2.25 (41%)

Normunds: Alonso jau mums ir princis! Temperaments, spānis galu galā... Brīžam pagājušosezon jau Honda gāja tīri labi, uz sezonas beigām arī viņš pats reizēm pat bija priecīgs - tikai sezonas vidū tā vairāk izrunājās.

Reinis: Bet viņš ir labs. Tiešām. Ja tehnika viņam atļaus, domāju, ka viņš būs sešniekā.

Normunds: Es domāju, ka noplīsis. Izstāsies. Par daudz tomēr pagājušogad muti palaida, domāju, ka Augstākais sodīs. Tieši pirmajā gonkā.

Reinis: Bet tas ir labs veids, kā pie sliktiem rezultātiem dabūt sev labu personisko pīāru. Komandai, protams, rīvē kantes, bet viņam pašam fanu loku tikai paplašina. Paskat, kāds kruts čalis, ja var tā pateikt!

Normunds: Nu, labi, bet oranžā krāsa... Man jau prasītos ko dzeltenu, ja reiz Renault. Pagājušogad mani vairāk pārsteidza rozā Force India. Sezonas laikā pieradu, bet sākumā likās: nevaru skatīties - kas tā par skuķu komandu?!

Reinis: Kas man tajā patika - tik atšķirīgi no pārējiem, ka trasē uzreiz redzi, kur viņi brauc! Kā mums rallijkrosā - ja mašīnas ir vienādā krāsā, vismaz jumtu uzliek atšķirīgu.

---

Kurš no divu līderus izaicinošo komandu Red Bull un Renault pilotiem - Rikjardo, Verstapens, Hulkenbergs vai Sainss - finiša līniju šķērsos augstākā pozīcijā?

  • Reinis Nitišs: Verstapens, 3. vietā
  • Normunds Rutulis: Verstapens, uzvarēs

OlyBet eksperts: Sliecamies uz to, ka ātrākais no šīs četrotnes būs Rikjardo.

Daniels Rikjardo - 2.80 (31%)

Makss Verstapens - 3.60 (24%)

Niko Hulkenbergs - 3.60 (24%)

Karloss Sainss - 4.10 (21%)

Reinis: Es viennozīmīgi uz Vertstapenu. Lai būtu interesantāk, es gribētu teikt, ka Hulkenbergs, bet reāli - nē, Makss.

Normunds: Red Bull noteikti būs augstāk, Renault - domāju, viņi galīgi nebūs konkurenti ne Mercedes, ne Ferrari. Man liekas, ka viņiem vispār F1 ir vairāk tāds merčendaizings...

Reinis: Man ir sajūta, ka Ferrari pietuvosies Mercedes, bet Red Bull - tiem abiem.

Normunds: Viņi šosezon stabili varētu būt trešā komanda, un Makss - parādīt labu rezultātu.

Reinis: Paskaties, cik reizes Verstapens pagājušogad izstājās! Turklāt no topa pozīcijām. Vai arī citās gonkās - no aizmuguras aizbrauca līdz ceturtajai vietai, vai kā apdzina Reikenenu pēdējā līkumā. Tas man likās kaut kas izcils - man viņš patīk, es par viņu! Ar Verstapenu Beļģijā esmu braucis vienā kartinga trasē. Viņi tur strādāja nopietni... Kad mazais puika gonku nenobrauca labi, tēvs viņu no trases sūtīja mājās kājām. Vienreiz, kad Makss iekāpa autobusā un aizbrauca, tētis pēc pulksteņa saprata, ka tik ātri atnākt nevar, un aizveda atpakaļ - lai sāk ceļu no sākuma...

Normunds: Man arī intuīcija saka priekšā likt uz Verstapenu. Bet tad prognozējam vietas. Uz pjedestāla, noteikti. Es saku, ka trešā vieta. Rikjardo tā - piektais, sestais.

Reinis: Es saku, ka uzvarēs!

---

Cik pasaules čempionāta braucienos (no kopā sešiem) martā uzvarēs pašreizējais MX2 čempions motokrosā Pauls Jonass?

  • Reinis Nitišs: 5
  • Normunds Rutulis: 6

OlyBet eksperts: Pagajušajā sezonā pirmajos sešos posmos Pauls tika pie trim uzvarām. Šogad sliecamies uz trīs un vairāk uzvaru skaitu.

Normunds: Es jau tās jaunās klases nepazīstu. Kādreiz, kad pats braucu ar šperrām, mums bija vienkārši - makāks, div`ar pusi un petsotks. Makāks - simtdivdesmitpiecinieki, divi ar pusi - 250 un petsotks - piecsimtnieki... Ā, un vēl 350 kubikmetri Iži.

Reinis: (Gandrīz nokrīt no krēsla.)

Normunds: Jonasu, protams, zinu, par viņa sasniegumiem esmu lasījis - malacis puika.

Reinis: Pag, bet tagad pirmssezonas gonkās abu klašu vadošie džeki gāja kopā un brauca finālu? MX2 džeki ar saviem močiem, Hērlings un pārējie MXGP veči - ar saviem, un Pauls vienalga tur bija ceturtais?

Normunds: Klausies, tu jau te kā lietpratējs laid - par visādiem hērlingiem un tā. Nav godīgi...

Reinis: Nu, Hērlings ir jāzina, tas ir grands!

Normunds: Nez, manā laikā bija Stefans Evertss. Svet Motoru, čehu žurnālā - tās bija galvenās lapas, kuras mēs skatījāmies! Evertss lēcienā - nenormāli kruti.

Reinis: Es savukārt pēdējā laikā esmu sācis sekot līdzi Superkrosam Amerikā. Kādreiz gribētu aizbraukt apskatīties, baigās emocijas.

Normunds: Tu esi mazāk līmēts nekā motokrosisti, ne?

Reinis: Tfu, tfu, tfu - vispār neesmu līmēts...

Normunds: Jo tas motokross bišķi tāds ir - braukādams ar mopēdu, arī pats esmu daudzas vietas atsitis. Īpaši starpkāji. Baigi sāpīgi. Turklāt biju bez amīšiem... Bet labi, mums jātiek skaidrībā ar Paulu un viņa izredzēm. Ko tu saki?

Reinis: Es teikšu - vinnēs divus braucienus.

Normunds: Es saku - četrus. Bet baigās argumentācijas man nav. Reini, common - tiešām tikai divus?!

Reinis: Gribētos jau vairāk... Labi, lai iet - pieci!

Normunds: Ja? Nu, tad es visus sešus!

Reinis: Viss, es zvanu Paulam un saku, ka nedrīkst mani piečakarēt...