Andra Biedriņa pēdējais meistardarbs

Sporta Avīze 2.aprīlis

2.lapa no 3 lapām

SPĒLE

Warriors komandas taktikā jau iepriekš bija atrunāts, ka pirmajos uzbrukumos Andrim jāpalīdz iegūt pārliecību un jāļauj sajust spēle. Arī tad, ja pirmais uzbrukums nav sekmīgs, jādod otrā iespēja! Arī mačā pret Grizzlies viņš pirmajā uzbrukumā saņem bumbu no Montas Elisa, pagriežas ar seju pret grozu un Marku Gazolu, dodas garām pa ierasto kreiso pusi un bumba pēc pusāķa negribīgi tomēr ieveļas grozā. Pārliecība iegūta, gaidāms vakara turpinājums!

Zem sava groza bumbas Andris izcīna pats un dažas pat iekrīt viņam rokās, bet uzbrukumā gadās uzrauties uz Gazola bloku. Latvietis neapjūk un pēc Elisa caurgājiena un teicamas piespēles vēl divi punkti no groza apakšas. Grizzlies no spēles trāpījuši deviņus no pirmajiem 11 metieniem un aizskrējuši priekšā, taču Warriors steidz labot situāciju ar tālmetieniem. Tas izdodas - iekrīt pat četri pēc kārtas. Pirmās ceturtdaļas izskaņā Biedriņš saņem bumbu ar muguru pret grozu un Rendolfu, pastumjas tuvāk mērķim, imitē pagriezienu uz labo pusi, bet ar kreiso roku iemet divus punktus. Otrās ceturtdaļas pirmajā pusē Andris iemet sešus punktus pēc kārtas - vispirms divi pēc lieliskas Dorela Raita piespēles, bet tad viņš divreiz gūst grozu ar sodu. Pretinieku sistās piezīmes nespēj kaitēt ne metienam, ne frizūrai, taču sava veida sodu nākas izciest pašam Biedriņam - abas reizes sodiņi nav precīzi, bet ko gan var prasīt, ja līdz šim sezonā trāpīti tikai divi no deviņiem. Tobrīd par to gan liela satraukuma nevienam nav, jo Warriors beidzot ir pārņēmuši vadību, bet Andra atlēkušās bumbas zem sava groza ļauj viesiem ātri ievadīt uzbrukumus. Puslaika beigās Biedriņš ieraida grozā arī uzbrukumā izcīnīto bumbu, tādējādi viņa kontā ir jau 14 punkti. Vairāk par 12 punktiem viņš pēdējoreiz bija guvis 2009. gada februāra beigās…

Arī trešās ceturtdaļas sākumā Biedriņš gan izkārto sev punktus pats pēc apspēlēšanas vai uzbrukumā savāktas atlēkušās bumbas, gan izmantot labas komandas biedru piespēles. Tomēr Warriors tā arī neizdodas atgūt vadību. Ceturtdaļas vidū Andris apspēlē Gazolu un papildina punktu ražu līdz divdesmit, bet drīz pēc tam realizē abus soda metienus, apliecinot, ka problēmas šajā basketbola elementā galvenokārt saistītas ar (ne)pārliecību par savu varēšanu. Vēl divus punktus no groza apakšas Biedriņam ļauj gūt lieliska saspēle uzbrukumā, kuru izrotā zibenīga Vladimira Radmanoviča piespēle no laukuma vidus. Brīdi vēlāk latviešu centrs nopelna piezīmi un līdzjutēji ne bez iemesla bažīgi ielūkojas spēles protokolā, taču šajā vakarā Andri nespēs apturēt arī piezīmju norma - tikai trešais pārkāpums trešās ceturtdaļas beigās.

Pēdējā ceturtdaļā Warriors neizdodas pietuvoties rezultāta, bet latvietis turpina darīt savu darbu - divi punkti no groza apakšas un savā stilā izcīnīta atlēkusī bumba, vismaz trīs reizes pasitot to gaisā pirms ieslodzīšanas starp lielajām plaukstām. Nepilnas četras minūtes līdz mača beigām Biedriņš uzbrukumā atkal uzlido augstāk par visiem un iebaksta bumbu grozā, piefiksējot savu 20. atlēkušo bumbu mačā un ļaujot viesiem samazināt rezultāta starpību līdz četriem punktiem (96:100). Izglābties no zaudējuma Warriors tomēr nespēj, bet Biedriņš maču pabeidz ar 28 punktiem un 21 atlēkušo bumbu. Otra rezultatīvākā spēle viņa karjerā pēc 2006. gada 24. novembra mača pret Denveras Nuggets, kuru grozā Andris sabēra 31 punktu. Bet atlēkušo bumbu skaita ziņā spēlē pret Grizzlies ir dalīts trešais labākais rādītājs latvieša NBA karjerā. Un tas - vienā vakarā!